Spotkanie z lękiem

kampanii. Gdy to odkryjemy, pójdziemy do przodu jak burza – w zgodzie ze sobą. Bo jeśli sami dobrze czujemy się ze sobą, to inni też czują się dobrze z nami. Wówczas przyciągamy dobrych ludzi i kreujemy wokół siebie piękny świat. Najważniejsze jest odnalezienie tego schematu, który przeszkadza myśleć pozytywnie. I przerwanie go.

– I w tym pomogą warsztaty?

– Jeśli jest w nas potrzeba zmiany, to jak najbardziej – bo żeby cokolwiek zmienić, musimy wyrazić taką wolę. Nasza akcja jest skierowana do wszystkich, którzy potrzebują nowej jakości w swoim życiu. Uczymy, jak krok po kroku zmienić myślenie, zobaczyć, jak działa nasz umysł.

W ciągu 1,5-godzinnego bloku, który poprowadzi Ada Stolarczyk, będziemy także uczyć, jak odnajdywać lęk w swoim ciele i jak sobie z nim radzić. Do współpracy zaprosiliśmy psychologów i psychoterapeutów. Kampania będzie też prowadzona w internecie, w tym na Facebooku. W przyszłości na portalach chcemy stworzyć grupy ludzi, którzy odkryli swoje strategie na unikanie lęku. Osoba, która weźmie udział w takich spotkaniach, może nauczyć się, jak np. włącza się mechanizm obronny, jakie emocje mogą być początkiem zmiany, czym jest dojście do własnego lęku i bólu. Nie bójmy się tam zajrzeć. Zapewniam, że szybko przekonamy się, że tam naprawdę nic nie ma.

Kampania „Wybieram dobre myśli” trwa od 15.10. do 30.11. 2011 r. w Krakowie. Od stycznia w Warszawie i Krakowie będą odbywać się darmowe warsztaty, we współpracy z Active Woman – Studiem Promocji Zdrowia i Urody. Terminy pierwszych warsztatów: 14.01. i 17.02. 2012 r. (Kraków), 11.02. i 25.02. 2012 r. (Warszawa). Więcej informacji na: www.nowapsychologia.com

Dorota Hołówka, coach i psycholog, od 12 lat wspiera ludzi w poszukiwaniach nowej motywacji. W 2010 roku otrzymała certyfikat coach ICC. Kształciła się na Uniwersytecie Jagiellońskim, a także w Ican Institute na licencji Harvard Business w obszarze zarządzania. Praktykowała u psychologów, coachów i trenerów NLP, takich jak Frank Farelly, Byron Katie, Bruce Lipton czy Daniel Amen. Założycielka Stowarzyszenia Nowej Psychologii.

Artykuł pochodzi z archiwum magazynu SENS

ZOBACZ AKTUALNE WYDANIE »