1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Po rozwodzie - 10 rad

Po rozwodzie - 10 rad

123rf.com
Nikt nie wychodzi za mąż po to, żeby się rozwieść. Nie zakładałaś takiego rozwoju wydarzeń. Niezależnie, w jaki sposób rozwód przebiegł, potrzebujesz czasu, żeby go przeżyć. Jak?

1. Przyjmij, że małżeństwo się skończyło. Bez tego ciągle będziesz w energii przeszłości i nie zaczniesz nowego życia. Puść związek, który się skończył.

2. Pozwól sobie czuć. Nie można uleczyć czegoś, co jest nieznane.
Dlatego bądź świadoma świadoma swoich myśli, doznań cielesnych i reakcji. To jest czas, kiedy możesz doświadczyć huśtawek nastroju i bólu samokrytyki. Ważne jest, żebyś nie rozmyślała, tylko czuła. Zanurz się w bólu, nie zaprzeczaj jego obecności.

3. Uświadom sobie, że lęk w twojej sytuacji to norma. Zaczynasz nowy etap w życiu, więc naturalne, że się boisz. Dobrze jest jednak wiedzieć, czego się boisz. Samotności, tego, że nie poradzisz sobie z realiami życia, rozczarowania w nowym związku.
Nazwij swoje lęki.

4. Rób to, co karmi twoją duszę. Staraj się spędzać czas tak, żeby mieć jak najwięcej radości. Rób zwłaszcza to, czego odmawiałaś sobie, będąc żoną. Zacznij świadomie tworzyć swoje życie. Weź pełną odpowiedzialność za swoje szczęście.

5. Zacznij wyrażać swoje emocje, nie tylko o nich mów. Teraz emocje mogą dojść do głosu , bo wcześniej zbyt długo je tłumiłaś. Ćwicz się w konstruktywnym wyrażaniu gniewu, bez szkody dla innych i siebie. Wczuj się we własny smutek i żal. 6. Wyrażaj siebie autentycznie.
Pożegnaj się z pozorami, powiedz sobie, że nic nie musisz. Dopiero będąc prawdziwą, będziesz mogła wejść w prawdziwy związek. Bez ról, masek, wzajemnego wyzysku i wykorzystywania.

7. Wybacz.
Zrób to przede wszystkim dla siebie, zrzuć z siebie ten niepotrzebny ciężar.

8. Zaufaj procesowi, który się w tobie wydarza. Teraz możesz wreszcie pozwolić, żeby nieużywane części twojej osobowości ujawniły się. Otwórz się na zmiany wewnętrzne,
od zupełnie innej strony.

9. Ustal długoterminowe cele. To pozwoli ci nie pogrążyć się w chaosie zmiennych emocji
i mieć kontakt z sensem i celowością życia. Zmotywuj się do właściwego działania.

10. Uświadom sobie, że zawsze masz wybór.
Pamiętaj, że w każdej sytuacji możesz wybrać rozwiązanie. W każdej minucie możesz wybrać myśl i wynikającą z niej emocję. Tam, gdzie jest życie, zawsze jest przyszłość. Ty ją kształtujesz. Jesteś panią swojego losu.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze