1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Kobieca seksualność - ćwiczenia

Kobieca seksualność - ćwiczenia

123rf
Jak wrócić do swojej seksualności? Przeczytaj 5 rad sex coacha Marty Niedźwieckiej.

1. Wybierz aktywność fizyczną, która daje poczucie swobody i przyjemność. Taniec, joga, pływanie, bieg. Cokolwiek, co daje ci szansę na wywołanie ekspresji emocjonalnej i stanu całkowitego zatracenia świadomości, oddania się ruchowi.

2. Nie unikaj automiłości, bo naprawdę ciężko kochać kogoś, kogo się nie zna i nie widziało. Nie mówię tu o masturbacji w celu rozładowania napięcia seksualnego, tylko o pieszczeniu się, dotykaniu siebie i poznawaniu swoich reakcji.

3. Doceń oddech! Włóż głowę pod wodę w wannie i wytrzymaj chwilę. Zobacz, jaki ten oddech jest ważny. Podczas seksu oddychaj powoli i spokojnie, wtedy seks zacznie się rozpływać po ciele razem z oddechem.

4. Skup się na zmysłowych doświadczeniach – patrz, słuchaj, jedz spokojnie i obserwuj, jak oddychasz, jak pijesz. Ciesz się życiem – jedzeniem, deszczem, słońcem, wszystkim, co sprawia ci przyjemność.

5. Nie narzekaj, bo to mocno redukuje potencjał energetyczny. Szukaj szczęścia w każdych warunkach. Czasami jesteś radosna, jesz czereśnie i biegasz po trawie, a czasami jesteś zmęczona i masz dosyć, ale w każdej sytuacji masz prawo do szczęścia.

Marta Niedźwiecka, sex coach, współzałożycielka Pussy Project – projektu edukacji i rozwoju seksualności dorosłych.

Czytaj więcej na temat sex coachingu.

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze