1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

Długotrwały związek a namiętność

123rf.com
Jak przywrócić dawną pasję w związku i na nowo rozpalić ogień nawet w długotrwałej relacji? Niezwykle ważnym składnikiem każdego związku jest namiętność. Oto kilka cennych wskazówek jak przywrócić wzajemne pożądanie i zmysłowość w związku.

Najbardziej intensywnym okresem każdego związku jest sam początek, kiedy to zakochani najchętniej nie wychodziliby z łóżka. Jest to czas intensywnych uniesień i silnego pożądania - burza hormonów i nieustanna ochota na miłosne igraszki. Czasem zdarza się jednak, że partnerzy powoli tracą zainteresowanie seksem i pojawia się rutyna. Czas, aby zastanowić się nad wprowadzeniem zmian w związku i rozpalić na nowo dawny żar.

Dlaczego namiętność przygasa?

Osoby w długotrwałych związkach często narzekają, że ich życie seksualne nie jest już tak ekscytujące jak na początku. Seks staje się rutynowy, a partner nie jest już w stanie nas niczym zaskoczyć. Częstotliwość, z jaką uprawiacie seks, nie robi wrażenia, a może już w ogóle nie ma między Wami miłosnych zbliżeń. Nie mówiąc już o tym, że czasy, kiedy nieustannie mieliście na siebie ochotę, odeszły w zapomnienie.

Namiętność często wygasa, ponieważ partnerzy nie starają się o to, by podtrzymywać dawny płomień w związku. Także pojawienie się dzieci wpływa na Wasze życie seksualne – powstaje wtedy problem braku czasu bądź ochoty na seks. Praca oraz natłok codziennych obowiązków sprawiają, że zapominamy o wszystkim innym, pogrążając się w rutynie i zaniedbując partnera.

Jak przywrócić namiętność w związku

  • Brak namiętności - przyczyny
Zastanów się - czy w ogóle pamiętasz, kiedy ostatni raz się kochaliście, czy rozmawiacie na ten temat z partnerem? O zmysłowość w związku należy odpowiednio zadbać, jeśli oboje o tym zapominacie, wzajemne pożądanie wygaśnie. Zmęczenie, za dużo obowiązków w pracy i w domu sprawiają, że nie poświęcasz wystarczającej uwagi swojemu partnerowi? Postaraj się odpowiedzieć sobie na te pytania i znajdź główną przyczynę, która powoduje, że między Wami brakuje namiętności.
  • Mów otwarcie o tym, czego chcesz
Jeśli nie mówisz otwarcie i wprost o swoich potrzebach – partner nie domyśli się, że nie wszystko gra. Szczera rozmowa na temat problemów jest niezwykle istotna w związku. Pamiętaj - unikaj kłótni i wzajemnych oskarżeń! Mogą one jedynie pogorszyć sytuację, a już na pewno nie zaprowadzą Was do rozwiązania problemów. Jeśli wszystko to okaże się niewystarczające możecie zastanowić się nad terapią małżeńską. Być może łatwiej będzie Wam otworzyć się przed inną osobą – specjalistą, który pomoże Wam znaleźć przyczyny problemów i wskaże odpowiednie rozwiązanie.
  • Seks z ukochaną osobą – jak ważny jest dla Ciebie?
Częstym błędem popełnianym przez pary, które mają dzieci jest to, że partnerzy zapominają, że są przyjaciółmi i kochankami. Bycie rodzicem to tylko jedna z ról, którą pełnicie, a ignorowanie ukochanej osoby jest niedopuszczalne. Postarajcie się to, by na nowo stać się kochankami. Może warto czasem położyć dzieci wcześniej do łóżka i zrezygnować z oglądania TV. Zamiast tego możesz zaoferować partnerowi odprężający masaż z olejkami aromatycznymi, bądź wspólną relaksującą kąpiel. Odpowiednia atmosfera – zmysłowa muzyka, zapalone świece - pozwolą Wam się do siebie zbliżyć i skupić jedynie na sobie.
  • Nie bój się eksperymentów w sypialni
W Wasze życie seksualne wkradła się rutyna, nawet myśl o seksie nie jest już ekscytująca. Warto zastanowić się nad wypróbowaniem czegoś nowego! Zabawa w odgrywanie ról, odkrywanie nowych pozycji, szeptanie nieprzyzwoitych słów do ucha. Nic nie jest tak podniecające jak spełnianie dawno skrywanych fantazji. Nowe doświadczenia pomogą Wam na nowo cieszyć się sobą. Dlatego nie bójcie się eksperymentów! Bardzo ważne jest pozbycie się wstydu przed swoim partnerem.

Więcej na temat związków i seksualności można przeczytać na stronie .

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze