1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

Jak rozpoznać zdradę?

123rf.com
Podejrzewasz, że partner cię zdradza? A może wydaje ci się, że na pewno ci to nie grozi? Sprawdź, jakie są najczęstsze sygnały ostrzegawcze wskazujące na niewierność i nie daj się zaskoczyć.

Oto pięć sygnałów, które mogą oznaczać, że zdrada pojawiła się w waszym związku.

Nowe perfumy, ubrania, hobby? Może cię zdradzać!

To jeden z najczęstszych sygnałów wskazujących na zdradę partnera. Jeśli nagle, bez żadnego wyraźnego powodu, bardziej zaczyna dbać o swój wygląd, kupuje drogie kosmetyki, nowe perfumy lub wymienia zawartość swojej garderoby, coś może być na rzeczy. Zwłaszcza w sytuacji, gdy dochodzą do tego wizyty na siłowni, solarium, u kosmetyczki. No i wszelkie nowe i czasochłonne zainteresowania – od ścianki wspinaczkowej i samotnych wypraw rowerowych, po naukę gotowania wyszukanych potraw czy odkrywanie klasyków literatury. Wszystko to świadczyć może o tym, że twój partner chce komuś zaimponować, zrobić jak najlepsze wrażenie. Jeśli nie czujesz, że chodzi mu o ciebie, to znak, że pojawił się ktoś trzeci...

Późne powroty, nagłe wyjścia

Twój partner zaczął zostawać w pracy po godzinach, wyjeżdżać na regularne szkolenia i w delegacje, a do tego często zdarza się, że o dziwnych porach odbiera telefon i twierdzi, że musi pilnie wyjść z domu? To bardzo niepokojące sygnały, mogące wskazywać na to, że kogoś ma. W ten sposób znajduje sobie preteksty do potajemnych schadzek. Oczywiście jest jeszcze druga możliwość – stał się pracoholikiem i nie robi niczego złego. Poza rodzeniem twoich domysłów.

Prywatny telefon i nowe hasła

Te sygnały, zwłaszcza u kobiet, wywołują najczarniejsze myśli. Jeśli partner nagle zaczął nosić swój telefon przy sobie i nie rozstaje się z nim w żadnych okolicznościach, może się czegoś obawiać. Na przykład tego, że wpadną ci w ręce niedwuznaczne SMS-y lub że odbierzesz telefon od kogoś, kto absolutnie nie powinien wiedzieć o twoim istnieniu. I vice versa. Podobnie ma się sprawa ze zmianą haseł do poczty elektronicznej czy portali społecznościowych. Jeśli do tej pory miałeś dostęp do kont swojej drugiej połówki, po czym nagle okazało się, że został on zablokowany, może się tam znajdować coś, czego nie powinieneś widzieć.

Prezenty i czułe słówka

To chyba najbardziej perfidny sygnał wskazujący na zdradę. Niewierny partner, by zagłuszyć wyrzuty sumienia lub uśpić czujność drugiej strony, staje się niezwykle kochający, czuły i troskliwy. Zasypuje swoją pełnoprawną „drugą połówkę" komplementami, oznakami czułości oraz upominkami, od kwiatów, przez biżuterię, po czekoladki, a nawet seksowną bieliznę. Niestety, istnieje spore ryzyko, że kupuje je w zestawie „1+1 gratis" i drugi egzemplarz wędruje do osoby, którą ma na boku.

Rozmarzony wzrok i SMS-y

Dość jednoznaczny sygnał zdrady. Jeśli twój partner często się zamyśla, nieświadomie się uśmiecha, jest pogrążony w jakichś przyjemnych rozważaniach i peszy się, gdy zwrócisz mu uwagę, sprawa jest praktycznie jasna. Zwłaszcza jeśli dojdą do tego częste SMS-y lub rozmowy telefoniczne prowadzone w ukryciu lub szeptem. W takiej sytuacji musisz poważnie porozmawiać ze swoim ukochanym.

Autor: Agnieszka Mazur-Puchała

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze