1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Podwójna randka – dla kogo?

Podwójna randka – dla kogo?

fot.123rf
Podwójna randka wzbudza różne opinie. Przez jednych uważana jest za świetny sposób na spędzenie czasu, inni twierdzą, że spotkania we czworo to kiepski pomysł. Wszystko, jak zawsze, zależy jednak od punktu widzenia. Dla osób, które są w stałym związku, zorganizowanie raz na jakiś czas podwójnej randki, może mieć bardzo dobry wpływ na relację między partnerami. Dla osób, które wybierają się na pierwszą randką i rozważają, czy nie zorganizować jej dla dwóch par jednocześnie, takie spotkanie niekoniecznie może przynieść pożądane efekty. Poniżej prezentujemy kilka opcji podwójnej randki – wraz z ich omówieniem.

Opcja mieszana – para plus dwoje singli na pierwszej randce

Podwójna randka w konfiguracji: para z dłuższym stażem plus dwójka znajomych singli do skojarzenia. Czy taki scenariusz może się sprawdzić? Jak zawsze, wszystko zależy od konkretnych osób oraz ich oczekiwań. Jeśli znajomi single są nieśmiali, takie spotkanie w większym, zaprzyjaźnionym gronie, na pewno pomoże przełamać pierwsze lody, ułatwi nawiązanie kontaktu i późniejsze podtrzymywanie rozmowy. Sprawi, że single będą czuć się bezpieczniej, zostanie z nich zdjęta presja, jaka towarzyszy pierwszemu spotkaniu dwóch osób, które się nie znają. Odpowiedzialność za prowadzenie spotkania rozłoży się bowiem na cztery osoby.

Tego typu spotkanie może zostać zainicjowane nie tylko przez parę, która chce skojarzyć dwoje samotnych osób. Z inicjatywą może wyjść również singiel (oczywiście po uzyskaniu zgody tej drugiej samotnej osoby), który obawia się pierwszej randki tylko we dwoje. Ważne jest tu jednak, aby organizator spotkania zaprosił na podwójną randkę parę, którą dobrze zna, wie, że może jej zaufać. Zyska tym samym pewność, że znajomi okażą się w tej sytuacji pomocni, nie zaszkodzą swoim zachowaniem oraz tym, co mogą ujawnić – czy to podczas spotkania, czy po nim, w gronie innych znajomych.

Ważne! Kiepskim pomysłem jest organizacja podwójnej randki dla czwórki singli, dla których będzie to pierwsze spotkanie!

Opcja – świeżo zakochani na podwójnej randce

Pierwsze randki służą temu, aby się lepiej poznać, przyjrzeć się sobie nawzajem i ocenić, czy chce się inwestować w tę znajomość. Dzięki spotkaniom w większym gronie istnieje możliwość „sprawdzenia” potencjalnego partnera na różnych polach, m.in. podczas interakcji z innymi. Ta sytuacja posiada jednak jeden zasadniczy minus. Taka podwójna randka przyjmuje zazwyczaj formę spotkania ze znajomymi, nie prawdziwej randki. Przez to nie daje więc szansy na intymność, czy głębokie rozmowy na ważne, osobiste tematy, które budują atmosferę tych pierwszych, wspólnych tygodni.

Dodatkowo, osoby, które spotykają się od niedawna i są sobą żywo zainteresowane, skupiają się głównie na sobie nawet wtedy, kiedy znajdują się w towarzystwie innych osób. Z tego powodu istnieje spore ryzyko, że znajomi, którzy towarzyszą dwójce zakochanych, poczują się odrzuceni i zignorowani.

Podwójne randki świetną opcją dla osób w długoletnich związkach

Jak się okazuje, relacje o długim stażu mogą sporo zyskać dzięki spotkaniom w dwie pary! Osoby, które chcą przywrócić zainteresowanie i ogień w swoim związku, powinny celować nie w romantyczne kolacje przy świecach, a w podwójne randki. Badania dowodzą*, że zaprzyjaźnienie się z drugą parą, z którą raz na jakiś czas wspólnie wychodzi się na spotkanie, ma zbawienny wpływ na relację - zbliża do siebie partnerów tworzących długoletni związek. Interakcja z innymi zakochanymi podnosi zainteresowanie własnym partnerem, ożywia związek, pomaga spojrzeć na drugą połówkę tzw. „świeżym okiem”. Podczas spotkań we czworo, partnerzy odkrywają w sobie nawzajem nowe zachowania czy cechy. Prowadzą ze sobą ożywione rozmowy, wreszcie mają czas uważnie przysłuchać się temu, co ta druga osoba ma do powiedzenia. Wdać się z nią w dyskusję.

Podczas spotkania we czworo, ludzie wymieniają się doświadczeniami, mówią o sobie, swoich związkach, nigdy jednak źle. Chwalą się partnerem, jego osiągnięciami, mówią również o własnych sukcesach – starają się jak najlepiej zaprezentować. Pomaga im to na nowo dostrzec, że partner jest wspaniałą osobą.

Dodatkowo świadomość, że ta druga para postrzega ich związek pozytywnie sprawia, że i partnerzy zaczynają w ten sam sposób patrzeć na siebie nawzajem – wierzą innym w to, że ich związek jest szczęśliwy.

*http://www.spsp.org/news-center/press-releases/keep-romance-alive-double-dates-and-other-ways-perceptions-influence

Więcej na temat związków i seksualności można przeczytać na stronie

Zapraszamy do lektury artykułu

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze