1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Postanowienia singli na nowy rok

Postanowienia singli na nowy rok

fot.123rf
Jakie zmiany w życiu samotnych powinien przynieść rok 2017? Okazuje się, że to, co najbardziej pragną zmienić w swoim życiu single to właśnie samotność. Zaraz po tym znajdują się plany dbania o siebie, samorozwój i pozytywną zmianę w życiu singla. Dla wielu zapytanych ważne jest również to, by w Nowy Rok wchodzić bez obciążeń zmniejszających radość z życia.

Nowy rok często jest synonimem nowego początku w życiu. Nie bez powodu, w końcu uważamy, że to świetny czas na zmiany, przewartościowania i decyzje. Jest to również czas nowych nadziei, marzeń i planów. Większość z nas chce, by był on zdecydowanie różny od poprzedniego. Dlaczego? Zapewne z tego powodu, że wcześniej coś zaniedbaliśmy. A może, w gonitwie związanej z codziennością, zapomnieliśmy, co tak naprawdę liczy się najbardziej. Zobacz, co najbardziej w swoim życiu chcą zmienić samotni single i samotne singielki. przebadał blisko 1500 odpowiedzi udzielonych w badaniu o "Twoje postanowienie noworoczne".

Znaleźć swoją sympatię

Czego może pragnąć osoba samotna? Oczywiście tego, by znaleźć drugą połówkę. W końcu człowiek został stworzony po to, by żyć w parze z ukochaną osobą. Ponadto święta sprzyjały zapewne nie tylko nostalgii i tęsknocie za bliską osobą, ale też stresującym, niezręcznym sytuacjom, w których powtarzało się pytanie „A Ty dalej sama?”. Nie dziwi zatem fakt, iż 45% kobiet i 59% mężczyzn za cel nadrzędny stawia sobie znalezienie partnera. Zaskakuje jednak to, że takie plany snuje aż o 15 % więcej singli niż singielek. Czyżby panowie znacznie gorzej radzili sobie w pojedynkę? 3% samotnych pragnie pójść o krok dalej i w ciągu najbliższych 12 miesięcy wyjść za mąż lub ożenić się, a 6% pań i 7% panów chce nie tylko znaleźć partnera, ale również założyć z nim rodzinę, czyli postarać się o potomstwo.

Zadbać o siebie i wyjść do ludzi

Kobiety zamierzają wykorzystać ten czas nieco bardziej praktycznie. Chcą poczuć się lepiej same ze sobą i zadbać przede wszystkim o siebie – zapewne wychodząc z założenia, że jeśli będą czuły się dobrze same ze sobą, również mężczyźni poczują się dobrze w ich towarzystwie. 11% singielek chce wreszcie wyjść do ludzi, chodzić na randki i otworzyć się na świat. To zdanie podziela 4% singli. 9% zapytanych kobiet pragnie zadbać o swój rozwój wewnętrzny. Tego typu plany ma zaledwie około 5% mężczyzn. 5% pań i 4% panów zdecydowało, że przede wszystkim znajdzie pracę lub zmieni ją na lepszą, by odczuć komfort i finansowo się usamodzielnić.

Pozbyć się zbędnego balastu

Z całą pewnością komfort życia poprawi rzucenie nałogów. Część zapytanych Singli pragnie wejść w nowy rok bez bagażu, który komplikuje ich życie i utrudnia nie tylko znalezienie partnera, ale również życie w zgodzie z samym sobą. Zrezygnować z palenia ma zamiar 2% pań i 4% panów, natomiast rzucić alkohol postanowiło około 1% zapytanych. 9% zapytanych kobiet i 6% mężczyzn pragnie po prostu schudnąć. Jako, że nowy rok to również czas bilansu i podsumowań, wiele osób zauważa, że powinno zmienić również coś w swoich relacjach z najbliższymi. 1% Singli uważa, że najwyższa pora, by poświęcić więcej czasu rodzinie, chcą oni również zażegnać wszelkie spory – być może ciągnące się latami - i pogodzić się, by pozbyć się zbędnego balastu i móc wejść z podniesioną głową w kolejny etap życia.

Robert Kiyosaki napisał: „W ciągu 7 dni 75% osób porzuci swoje postanowienia noworoczne (…) Bądź w grupie pozostałych 25%, którym uda się wytrwać”. Ważne zatem, by nie skupić się wyłącznie na marzeniach i potrzebach, ale przede wszystkim na konkretnym planie i działaniu.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze