1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

Netflix and chill – co to jest? Co znaczy to stwierdzenie?

Co znaczy „Netflix and chill”? Wcale niekoniecznie wspólne oglądanie seriali… (Fot. iStock)
Brzmi niewinnie, a znaczenie ma całkiem pikantne. Jeśli na pytanie „Co to znaczy »Netflix and chill«” odpowiedziałaś „relaks przy serialach”, musimy wyprowadzić cię z błędu. To propozycja – do tego niedwuznaczna.

– „Netflix and chill”, co to? – zapytała mnie ostatnio znajoma. Zdziwiłam się, gdy okazało się, że wcale nie chodzi o odpoczywanie przy ulubionych serialach z popularnej platformy streamingowej. Jeśli więc, tak jak ja, nie wiesz, co znaczy „Netflix and chill”, uważaj. Pozornie niewinna fraza jest równoznaczna z zaproszeniem na seks – zarówno ten przygodny, jak i przeżywany z partnerem.

„Netflix and chill” – co to znaczy?

Początkowo zwrot „Netflix and chill” nie miał erotycznego zabarwienia i faktycznie oznaczał relaksowanie się przy ulubionym serialu. Fraza pierwszy raz została użyta w 2009 roku na Twitterze i właśnie tam zyskała popularność. Po pięciu latach nabrała erotycznych rumieńców. Nikt już nie miał wątpliwości, że nie o docenianie kinematografii w niej chodzi. Zwrot stał się inspiracją dla memów, a nawet pisały o nim gazety – z „The Guardian” i „Daily Mirror” na czele. Zaczął funkcjonować jako aluzja do seksu do tego stopnia, że niektóre osoby wpisywały go sobie w swoim opisie na Tinderze – by nie było wątpliwości, w jakim celu korzystają z popularnej apki randkowej.

Znak czasów? W kwestii sugerowania ochoty na seks zawsze musieliśmy sobie jakoś radzić. Kiedyś podtekst krył się w pytaniu „czy wpadniesz na kawę?”. Dziś raczej zapraszamy drugą osobę na wspólne oglądanie seriali. A od tego, jaki tytuł wybierzemy zależy, czy noc upłynie nam na wciąganiu jednego odcinka po drugim, czy na łóżkowych zabawach we dwoje.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze