1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

Kampania „Wszyscy jesteśmy sexualni” fundacji Sexedpl

Pływaczka Karolina Hamer w obiektywie Mateusza Stankiewicza (Fot. Materiały prasowe)
Pływaczka Karolina Hamer w obiektywie Mateusza Stankiewicza (Fot. Materiały prasowe)
Wszyscy jesteśmy seksualni – niezależnie od stopnia sprawności. Mamy prawo do bliskości, miłości i przyjemności. Kampania „Wszyscy jesteśmy sexualni” fundacji Sexedpl przełamuje tabu wokół seksualności osób z niepełnosprawnościami.

(Fot. Mateusz Stankiewicz/Materiały prasowe) (Fot. Mateusz Stankiewicz/Materiały prasowe)

Niezależnie od tego, jak jesteśmy zbudowani, wszyscy jesteśmy seksualni. Mamy takie samo prawo do prywatności, intymności i miłości. Także osoby z niepełnosprawnością fizyczną. Właśnie dlatego fundacja Sexedpl stworzyła poruszającą i bardzo ważną kampanię „Wszyscy jesteśmy sexualni”. Oprócz kwestii seksualności osób z niepełnosprawnością, zwraca ona uwagę na sprawy świadomej zgody, bezpiecznego seksu i antykoncepcji.

Ambasadorka i Ambasadorzy

Ambasadorami kampanii zostali pływaczka Karolina Hamer, kierowca sportowy Bartosz Ostałowski i YouTuber Rafał Miszkiel. Łączy ich wiele: uwielbienie dla sportu i sztuki, umiejętność poruszania tłumów oraz widoczna niepełnosprawność. Każdy z ambasadorów wystąpił w filmie (reż. Dobromił Sudak), w którym poruszane są kwestie antykoncepcji, bezpiecznego seksu i świadomej zgody. To bardzo zmysłowe produkcje. „O pięknych ludziach, którzy pożądają i o ich ciałach, które są obiektem pożądania." – mówi Joanna Jezierska, autorka scenariuszy kampanii „Wszyscy jesteśmy sexualni”. Zresztą, zobaczcie sami.

Karolina Hamer, ze 173 medalami na koncie, mówi o sobie, że jest „osobą z permanentnie połamanymi nogami”. Jako pierwsza kobieta w polskim sporcie wyautowała się jako osoba biseksualna. Występuje również w teatrze.

Bartosz Ostałowski jest jedynym na świecie kierowcą sportowym, który prowadzi stopą i rywalizuje w zawodach z pełnosprawnymi kierowcami. Jest rekordzistą Guinessa i Wicemistrzem Polski w drifcie. Maluje też stopą obrazy.

YouTuber Rafał Miszkiel funkcjonuje w internecie jako „Mroczny Rycerz”. Na wózku przemierza dziesiątki kilometrów, skacze ze spadochronem, podróżuje i gra na pianinie.

Warsztaty, artykuły oraz infolinia

Poprzez kampanię fundacja Sexedpl chce realnie wpłynąć na życie seksualne osób z niepełnosprawnością. W jej ramach uruchomiona zostaje więc linia telefoniczna Pełnoseksualni. Pod numerem 730 994 964, od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-13.00 udzielane będą bezpłatne seksuologiczne konsultacje, nad którymi czuwa psycholożka i seksuolożka Patrycja Wonatowska. Oprócz tego odbędą się warsztaty z najlepszymi ekspertami w swojej dziedzinie: Alicją Długołęcką, Piotrem Świniarskim, Moniką Łukasiewicz, Barbarą Płaczek, Renatą Orłowską i Pawłem Garstką. Do tego artykuły eksperckie i spotkania live ze specjalistami. Dzięki nim będzie się można dowiedzieć więcej na temat seksualności osób z niepełnosprawnością oraz tego, jak w procesie leczenia i rehabilitacji domagać się przez osoby z niepełnosprawnością respektowania ich prawa do seksualności i uwzględnienia związanych z tym potrzeb.

(Fot. Mateusz Stankiewicz/Materiały prasowe) (Fot. Mateusz Stankiewicz/Materiały prasowe)

(Fot. Mateusz Stankiewicz/Materiały prasowe) (Fot. Mateusz Stankiewicz/Materiały prasowe)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze