1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

Zabawy w parze – gry, które sprzyjają bliskości, intymności i zmysłowości

Wspólna zabawa może być elementem budującym seksualne napięcie w związku. (Fot. iStock)
Wspólna zabawa może być elementem budującym seksualne napięcie w związku. (Fot. iStock)
Jeśli chcesz urozmaicić grę wstępną, podsycić namiętność albo poznać bliżej potrzeby partnera, sięgnij po gry, które ci w tym pomogą. Co więcej, ze względu na ich zabawowy charakter, wszystko odbędzie się w atmosferze śmiechu i lekkości, a to przecież jedne z najlepszych afrodyzjaków pod słońcem!

Takie gry są wspaniałym pretekstem do budowania bliskości w związku. Pozwalają spędzić razem czas, cieszyć się sobą nawzajem, lepiej poznawać swoje preferencje. Uczą wzajemnego zaufania, współpracy oraz komunikacji. Także w sferze, o której tak trudno rozmawiać – seksie. Czujesz, że wasz związek potrzebuje więcej zabawy? Oto nasze propozycje.

Pairbuilding – odkryjcie namiętność na nowo

Date Box Odkrywcy, Pairbuilding, 99 zł (Fot. materiały prasowe)

Pairbuilding to polski startup, który za cel wziął sobie wzmacnianie bliskości w parach. Oferuje gry miejskie oraz domowe, które mają przenieść użytkowników w nowy wymiar randkowania. Co ważne, są one podparte badaniami psychologicznym, wiec ich skuteczność została udowodniona naukowo. Dzięki Pairbuildingowi macie szansę odkryć, że o łączących was sprawach można rozmawiać lekko i swobodnie. Każda z gier to kolejny stopień wtajemniczenia w poznawaniu siebie na nowo. Porusza wyobraźnię, stymuluje zmysły, skłania do głębokiej rozmowy i otwiera serca. Zwróć uwagę zwłaszcza na zestawy stworzone pod kątem tematycznych randek. Date Box Odkrywcy służyć ma podsycaniu namiętności w waszej relacji. Będziecie odkrywać prawdę o drugiej osobie za pomocą zmysłów: wędrować po swoich ciałach w poszukiwaniu czułych punktów, zgadywać smaki w zupełnej ciemności, sprawdzać, jakie zapachy najlepiej pobudzają waszą wyobraźnię. Przede wszystkim jednak – świetnie i czule się bawić.

Intymne Rozmowy. Karty dla par Agnieszka Szeżyńska

Intymne rozmowy. Karty dla par Agnieszka Szeżyńska, Wydawnictwo Otwarte, 65 zł (Fot. materiały prasowe)

Karty rozwojowe to coraz popularniejszy sposób na spędzanie wolnego czasu i lepsze poznanie siebie. Te stworzone przez coachkę intymności Agnieszkę Szeżyńską mają pomóc w budowaniu dobrych praktyk komunikacji w seksie i pogłębiać intymną wieź przez rozmawianie o nim w atmosferze bezpieczeństwa. Rozmowy o seksie bywają w końcu bardzo trudne, często towarzyszą im emocje. Karty to świetne narzędzie, które umożliwi wam coraz swobodniejszą wymianę myśli i przekonań na intymne tematy.

Zestaw składa się z trzech talii, z których każda proponuje rozmowę na nieco inny temat. Pierwsza, „Fundament docenienia”, skupi się na tym, co w waszym związku fajne i godne pozytywnego podkreślenia. Druga, „Parter zrozumienia”, pozwoli wam zrozumieć wasze seksualne prawdy; trzecia zaś, „Piętro eksploracji”, da wam narzędzia do rozmowy o tym, co chcecie zmienić w waszym życiu intymnym. Wszystko po to, by wasza seksualna wymiana była coraz lepsza, piękniejsza i głębsza.

Symetria miłości

Karty Symetria miłości, Wydawnictwo Lemuria, 280 zł (Fot. Materiały prasowe)

Po pięknie wydanych kartach Geometria Pytań znanej z cyklu Ciałobrazy fotografki Natalii Miedziak-Skoniecznej przyszedł czas na ich kontynuację. Symetria Miłości to karty dla par, które mają służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu. Losujecie i odpowiadacie na to samo. Wśród szeregu pytań znajdziecie też takie, które służą bliskości intymnej, np. „Co daje mi rozkosz?”, „Jakie jest moje najbardziej zmysłowe miejsce?”, „Jaką fantazję chcę urzeczywistnić?”, „Jak dla mnie pachniesz?”, „Jaki jest nasz najbardziej intymny moment?”. Codzienność nie daje zbyt dużo możliwości do rozmowy na takie tematy, warto więc celebrować pracę z kartami, by świadomie budować i wzmacniać łączącą was więź. Sam akt odpowiadania może być zaś pięknym wstępem do bliskości seksualnej.

Arkana miłości: talia romantyczna

Arkana miłości: talia romantyczna, Rebel, 49,95 zł (Fot. materiały prasowe)

To najbardziej śmiała gra z naszego zestawienia, stworzona po to, by odmienić waszą grę wstępną. Da wam całe mnóstwo pomysłów na skuteczne podgrzanie atmosfery. Pomoże przełamać nieśmiałość, rozpali zmysły. Jednocześnie zadania na kartach podane są w subtelny sposób, pozwalając budować seksualne napięcie. Bazuje na zachowaniach budujących bliskość, zaufanie i poczucie bezpieczeństwa.

Zmysłowa Wieża

Zmysłowa Wieża, Albi, 44,99 zł (Fot. materiały prasowe)

Kto nie lubi gry w jengę? Chybotliwa wieża z klocków może dać wiele śmiechu i zabawy. Jest w niej coś bardzo niepoważnego w naszym nastawionym na perfekcjonizm świecie – i świetnie! A co dopiero, jeśli zagracie w parze, a każdy upadek wieży wiązać się będzie z wykonaniem zmysłowego zadania? Na każdym klocku napisane jest inne gorące polecenie, które musi wykonać osoba, która go wybrała. Jeśli wieża się rozsypie, osoba przegrana musi dodatkowo wykonać zadanie specjalne…

Seksowna ruletka

Sex Roulette Gra Wstępna, Easy Toys, 84,31 zł (Fot. materiały prasowe)

Oto ruletka stworzona specjalnie po to, by urozmaicić grę wstępną. Znajdziesz na niej 24 frywolne wyzwania. Jeden ruch wskazówki zaprowadzi was w nowe erotyczne rewiry, pozwalając na niezwykłe doznania i potęgując późniejszą przyjemność. Może być zabawnie, może być pikantnie – w zależności od tego, na ile sobie pozwolisz…

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze