1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Dobra masturbacja

Dobra masturbacja

123rf.com
Istnieje dobra masturbacja i zła masturbacja. Ta zła to kompulsywne, nerwowe akty, którym bliżej do samogwałtu niż do miłości. Służą rozładowaniu napięcia, nie zaś budowaniu kontaktu ze swoim ciałem i okazywaniu sobie czułości i afirmacji.

Oczywiście, wielu z nas zdarzy się czasem pośpieszna i niedopracowana sesja ze sobą. Z pewnością nie ma się co biczować, głupstwa się zdarzają. Istotne jest to, z jakimi przekonaniami i oczekiwaniami zaczynasz i prowadzisz swój trening masturbacyjny. Czyli jak zawsze - najważniejsza jest świadomość.

Po co masturbacja?

Budowanie kontaktu ze swoim ciałem  jest powolne i wymaga cierpliwości. Głównie dlatego, że nie ma się gdzie śpieszyć. Dotrzemy tam, gdzie chcemy, a skracając sobie drogę, tylko pozbawisz się przyjemności i wiedzy o samej sobie. Możesz przejmować się naukowymi nazwami mięśni, poszukiwać konkretnych wskazówek dotyczących stymulacji. Możesz też dać się prowadzić intuicji. Każda metoda jest dobra i każda prowadzić może do rozwoju twojego rozumienia własnych potrzeb i reakcji.

Jakie korzyści i ryzyko wynikają  z masturbacji? Czytaj tu.
Wiele uznanych edukatorek seksualnych (min. Betty Dodson, Deborah Sundahl) sugeruje łagodne przygotowanie do masturbacji. Polega ono na oswojeniu się z widokiem swojej waginy, warg sromowych, przyzwyczajenie się do własnego dotyku i do sytuacji.

To jest moment, aby ostatecznie rozprawić się z poczuciem winy i źle pojętym wstydem. To jest twoje ciało i ty masz je znać najlepiej.

Lustereczko, powiedz przecie

Zakładam, że masz chwilę intymności i możesz przez chwilę zadbać sama o siebie. Masturbacja jest czynnością rozwijającą świadomość, ale także niezwykle przyjemną, niosącą rozkosz zupełnie innego rodzaju niż seks z partnerem lub partnerką. Dajesz sobie miłość i uczysz się widzieć swoje ciało jako piękne i godne uznania, ba! nawet zachwytów.

Zaopatrz się w lusterko i spędź trochę czasu na obserwacji swojej waginy, widelczyka (wejście do pochwy), warg sromowych. Jeśli włosy przeszkadzają ci w dojrzeniu łechtaczki, może warto je przyciąć. To ważna część masturbacji, mimo że jeszcze nic się nie dzieje - patrz na swoje strefy intymne i oswajaj się z ich widokiem. Potem zacznij się nimi zachwycać, bo na pewno są tego warte.

Fragment artykułu, który ukazał się w serwisie Pussy Project.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze