1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Seks ekstremalny. O przekraczaniu granic emocjonalno-psychicznych w sypialni

Seks ekstremalny. O przekraczaniu granic emocjonalno-psychicznych w sypialni

Trudno określić, co obecnie można uznać za ekstremalne zachowania w sypialni. Wiele zależy od naszych indywidualnych potrzeb i otwartości. (Fot. iStock)
Trudno określić, co obecnie można uznać za ekstremalne zachowania w sypialni. Wiele zależy od naszych indywidualnych potrzeb i otwartości. (Fot. iStock)
Trudno określić, co obecnie można uznać za ekstremalne zachowania w sypialni. Dla jednej pary seks oralny może być aktywnością przekraczającą granice emocjonalno-psychiczne, choć dla innej jest to codzienność.

Przebieranie się, używanie gadżetów erotycznych, karkołomne pozycje czy to już ekstremum, czy standard w relacji seksualnej? Wiele zależy od naszych indywidualnych potrzeb i otwartości, co oznacza, że nie można jednoznacznie ustalić, co jest, a co nie jest zachowaniem skrajnym. Jednak są okoliczności, które można obiektywnie uznać za kryterium przekroczenia granic. To sytuacja kiedy seks jest zagrażający dla zdrowia bądź życia lub kiedy w grę wchodzą elementy przemocy, fizycznego ubezwłasnowolnienia czy dominacja.

Jednym z takich zachowań jest sztuka krępowania partnera w trakcie zbliżenia w celu zwiększenia orgazmu. Wszelkie ograniczenia aktywności mięśniowej i emocjonalnej na ogół zwiększają podniecenie seksualne zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Lubimy czasami dominować lub być zdominowani. Wiele kobiet pociąga poczucie bezradności i tymczasowego poddawania się męskiej kontroli. Z kolei skrępowanie mężczyzny zbyt przywiązanego do swego poczucia męskości też może być podniecające. Jest to trochę  jak zabawa w udawaną agresję. Może ona początkowo budzić lęk, dlatego ważne jest przestrzeganie zasad. Założenie jest takie, że mocno i wygodnie związuje się ręce i nogi, tak aby osoba mogła się szamotać do woli, ale bez możliwości uwolnienia się. Wtedy manualnie lub oralnie doprowadza się do orgazmu. Bardzo ważne jest, aby nauczyć się odróżniać krzyki, które wynikają z odczuwania bólu i dyskomfortu z powodu skurczu mięśni, czy więzów wrzynających się w ciało, od krzyków wynikających z przeżywanej ekstazy. Można też umówić się na hasło, które wypowiedziane bez względu na sytuację, oznacza: przerwij i rozwiąż mnie.

Zdarzają się też osoby, które lubią by je kneblować. Dla wielu mężczyzn widok zakneblowanej kobiety działa ekscytującą. Inną funkcją knebla jest to, iż pozwala „ofierze” do woli krzyczeć i gryźć podczas orgazmu, bez zwracania uwagi sąsiadów, co ułatwia odrzucenie wszelkich zahamowań. Niektórzy lubią mieć przewiązane oczy oprócz lub zamiast knebla. Wszystko, co wkładamy do ust, powinno być dość twarde, nie może blokować oddechu i musi być łatwe do usunięcia, gdy osoba sygnalizuje zagrożenie. Dobrze jest ustalić sygnał przerywający zabawę,  którego nie wolno ignorować.

Kolejnym zachowaniem występującym w grach seksualnych jest bicie. Jest to bardzo gwałtowna stymulacja skóry, która u niektórych wywołuje silne podniecenie pomimo odczuwanego bólu. Dla wielu osób bicie jest koniecznym elementem erotycznym, bez którego nie mogą się podniecić, co sygnalizuje poważny problem. Stymulacja skóry i klaps w odpowiednim momencie dobrze pasuje do seksualnego repertuaru wielu osób. Jednak cokolwiek więcej może rozczarowywać i budzić niechęć. Jeśli partnerzy się kochają i któreś z nich pragnie bicia, to druga strona nie musi się obawiać, że spełnienie tego życzenia wyzwoli kryjącą się w nim bestię. Jednak gdy odczuwamy potrzebę, by zbić partnera, który nie ma na to ochoty, to już trudniej rozwiązać taką sytuację. Można odegrać przedstawienie. Być może sam rytuał karania poprzez bicie wystarczy, ale wcześniej dobrze jest porozmawiać o swoich fantazjach i pragnieniach. Nigdy też nie należy mieszać czysto erotycznego bicia z prawdziwym gniewem czy złym humorem. To może być niebezpieczne.

W celu zachowania bezpieczeństwa i równowagi sił w trakcie powyższych zabaw seksualnych, dobrym pomysłem może być spisanie i umieszczenie w widocznym miejscu reguł obowiązujących w grach dominacyjnych. Coś na zasadzie zasad BHP. Przede wszystkim nigdy nie wolno niczego wiązać na szyi drugiej osoby, nawet luźno, jeśli sobie tego sama nie życzy. Nie wolno wkładać do ust ani przyciskać do twarzy niczego, co mogłoby łatwo dostać się do gardła. Wszystkie kneble i więzy muszą zapewniać możliwość szybkiego usunięcia lub rozwiązania. Nie wolno zostawić osoby związanej nawet na chwilę samej, zwłaszcza twarzą w dół lub na miękkim posłaniu. Nie wolno zasnąć, gdy partner jest związany, szczególnie jeśli piliśmy alkohol. Nie wolno nikogo wiązać na dłużej niż pół godziny. Należy respektować sygnały partnera o chęci zakończenia zabawy, bez względu na nasz odbiór sytuacji. Warto też pamiętać dla własnego bezpieczeństwa, że gry dominacyjne można uprawiać jedynie z osobami, które znamy nie tylko towarzysko, ale też seksualnie. Starajcie się nie robić tego ze znajomymi czy nowo poznanymi osobami i unikać scen grupowych, gdyż zdarzają się ludzie nieostrożni i sadyści.

Właściwą mieszaniną, podobnie jak we wszystkich zabawach seksualnych, jest kombinacja brutalności i czułości. Jeśli trudno jest ocenić odpowiednią dozę brutalności dla naszego partnera czy partnerki, to po prostu spytajmy i na wszelki wypadek odejmijmy jeszcze dwadzieścia procent od deklarowanej odpowiedzi. I cały czas należy pamiętać, że choć tego typu seks może wydawać się brutalny, to jest to nadal zabawa, której celem jest przyjemność, satysfakcja oraz zbliżenie emocjonalne.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze