1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Co przyciąga kobiety do mężczyzn, a co odpycha

Co przyciąga kobiety do mężczyzn, a co odpycha

123rf.com
Na samym początku znajomości, kiedy dopiero poznajemy partnera, łatwo zniechęcić drugą stronę. Oto najczęstsze powody, dla których kobiety rezygnują z kontynuowania spotkań:

1 – Stosunek do Twojej ex…

Odpycha - Źle mówisz o swojej byłej. Przedstawiasz ją w niekorzystnym świetle, zrzucasz na nią winę za fiasko waszej relacji, a sam przedstawiasz się w roli ofiary.

Przyciąga – Nie wracasz do przeszłości. Jeśli jednak nowa dziewczyna pyta o Twój poprzedni związek, nie rozdrapujesz ran, tylko dajesz sygnał, że przeszłość jest zamkniętym rozdziałem.

Wypowiedź Anny: Mężczyzna, który źle mówi o byłej partnerce, traci u mnie punkty. To  dowodzi, że patrzy na życie wyłącznie z własnego punktu widzenia. Ja szukam kogoś, kto odnosi się z szacunkiem także dla tych, z którymi nie znajduje wspólnego języka.

2 – Żona dla milionera?

Odpycha -  Zachowujesz się jak juror na castingu. Dajesz do zrozumienia, że poprzeczka ustawiona jest wysoko i jeszcze nie znalazłeś takiej kobiety, która jest Ciebie warta. To ty wybierasz!

Przyciąga  – Traktujesz kobietę, z którą się spotkałeś jak kogoś ważnego. Dajesz jej odczuć, że bez względu na dalszy rozwój wydarzeń jesteś zainteresowany. Jesteś pełen uważności na jej reakcje.

Wypowiedź Iwony – Miałam okazję spotkać się z mężczyzną, który długo mówił o tym, jakiej kobiety szuka, czego oczekuje, czego chce a czego nie. Nie miałam ochoty na to, by stawiał mi plusy lub minusy w tych swoich  rubryczkach.

3 – Manifestacja siły Odpycha – W czasie spotkania z kobietą podkreślasz swój prestiż i autorytet. Traktujesz protekcjonalnie kelnerów, taksówkarzy. Ona jest twoją publicznością.

Przyciąga  – Twoje poczucie własnej wartości nie potrzebuje spektaklu.  Dobrze wiesz, że uprzejmość jest skuteczniejsza bronią niż manifestacja siły.

Wypowiedź Moniki –  Czułam się strasznie kiedy mężczyzna, z którym się umówiłam, zaczął musztrować kelnerów . W czasie wakacji pracowałam jako kelnerka i było mi głupio wobec tych ludzi, którzy musieli go słuchać.

4 – Sponsor czy księgowy?

Odpycha  – Pieniądze są powodem niezręcznych sytuacji. Jesteś nieelastyczny. Nigdy nie pozwalasz kobiecie zapłacić, wprawiając ją w zakłopotanie albo, dla odmiany, zawsze pilnujesz by rachunek był równiutko dzielony na pół.

Przyciąga –  Regulowanie rachunku nie jest źródłem stresu. Jeśli masz ochotę zapłacić, robisz to ale również pozwalasz drugiej stronie na zachowanie autonomii.

Wypowiedź Agaty –  Dla mnie pieniądze nie stanowią problemu w relacji. Nie czekam, żeby ktoś postawił mi kawę. Jednak mężczyzna, który przypomina, że poprzednim razem zapłacił za mój sok i oczekuje, że teraz moja kolej, traci moje zainteresowanie. Pewnie potem też by mi wyliczał każdy grosz!

5 – Plany czy improwizacja

Odpycha  –  Nie masz pomysłu na spędzenie wieczoru bądź weekendu. Do ostatniej chwili nie wiadomo czy się spotkacie, a jeśli tak, to kiedy i co będziecie robić.

Przyciąga –  Zapraszasz kobietę z wyprzedzeniem i angażujesz się w planowanie. Masz pomysły i potrafisz zaskoczyć czymś atrakcyjnym .

Wypowiedź Ewy – Zwykle umawialiśmy się w ostatniej chwili. Nie czułam się z tym komfortowo.  On nie widział w tym problemu. Dla mnie to był jednak sygnał, że jestem na końcu  listy priorytetów, że nie czuje się dostatecznie zainteresowany.

Wejdź na

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze