1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

Co przyciąga kobiety do mężczyzn, a co odpycha

123rf.com
Na samym początku znajomości, kiedy dopiero poznajemy partnera, łatwo zniechęcić drugą stronę. Oto najczęstsze powody, dla których kobiety rezygnują z kontynuowania spotkań:

1 – Stosunek do Twojej ex…

Odpycha - Źle mówisz o swojej byłej. Przedstawiasz ją w niekorzystnym świetle, zrzucasz na nią winę za fiasko waszej relacji, a sam przedstawiasz się w roli ofiary.

Przyciąga – Nie wracasz do przeszłości. Jeśli jednak nowa dziewczyna pyta o Twój poprzedni związek, nie rozdrapujesz ran, tylko dajesz sygnał, że przeszłość jest zamkniętym rozdziałem.

Wypowiedź Anny: Mężczyzna, który źle mówi o byłej partnerce, traci u mnie punkty. To  dowodzi, że patrzy na życie wyłącznie z własnego punktu widzenia. Ja szukam kogoś, kto odnosi się z szacunkiem także dla tych, z którymi nie znajduje wspólnego języka.

2 – Żona dla milionera?

Odpycha -  Zachowujesz się jak juror na castingu. Dajesz do zrozumienia, że poprzeczka ustawiona jest wysoko i jeszcze nie znalazłeś takiej kobiety, która jest Ciebie warta. To ty wybierasz!

Przyciąga  – Traktujesz kobietę, z którą się spotkałeś jak kogoś ważnego. Dajesz jej odczuć, że bez względu na dalszy rozwój wydarzeń jesteś zainteresowany. Jesteś pełen uważności na jej reakcje.

Wypowiedź Iwony – Miałam okazję spotkać się z mężczyzną, który długo mówił o tym, jakiej kobiety szuka, czego oczekuje, czego chce a czego nie. Nie miałam ochoty na to, by stawiał mi plusy lub minusy w tych swoich  rubryczkach.

3 – Manifestacja siły Odpycha – W czasie spotkania z kobietą podkreślasz swój prestiż i autorytet. Traktujesz protekcjonalnie kelnerów, taksówkarzy. Ona jest twoją publicznością.

Przyciąga  – Twoje poczucie własnej wartości nie potrzebuje spektaklu.  Dobrze wiesz, że uprzejmość jest skuteczniejsza bronią niż manifestacja siły.

Wypowiedź Moniki –  Czułam się strasznie kiedy mężczyzna, z którym się umówiłam, zaczął musztrować kelnerów . W czasie wakacji pracowałam jako kelnerka i było mi głupio wobec tych ludzi, którzy musieli go słuchać.

4 – Sponsor czy księgowy?

Odpycha  – Pieniądze są powodem niezręcznych sytuacji. Jesteś nieelastyczny. Nigdy nie pozwalasz kobiecie zapłacić, wprawiając ją w zakłopotanie albo, dla odmiany, zawsze pilnujesz by rachunek był równiutko dzielony na pół.

Przyciąga –  Regulowanie rachunku nie jest źródłem stresu. Jeśli masz ochotę zapłacić, robisz to ale również pozwalasz drugiej stronie na zachowanie autonomii.

Wypowiedź Agaty –  Dla mnie pieniądze nie stanowią problemu w relacji. Nie czekam, żeby ktoś postawił mi kawę. Jednak mężczyzna, który przypomina, że poprzednim razem zapłacił za mój sok i oczekuje, że teraz moja kolej, traci moje zainteresowanie. Pewnie potem też by mi wyliczał każdy grosz!

5 – Plany czy improwizacja

Odpycha  –  Nie masz pomysłu na spędzenie wieczoru bądź weekendu. Do ostatniej chwili nie wiadomo czy się spotkacie, a jeśli tak, to kiedy i co będziecie robić.

Przyciąga –  Zapraszasz kobietę z wyprzedzeniem i angażujesz się w planowanie. Masz pomysły i potrafisz zaskoczyć czymś atrakcyjnym .

Wypowiedź Ewy – Zwykle umawialiśmy się w ostatniej chwili. Nie czułam się z tym komfortowo.  On nie widział w tym problemu. Dla mnie to był jednak sygnał, że jestem na końcu  listy priorytetów, że nie czuje się dostatecznie zainteresowany.

Wejdź na

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze