1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

Jej orgazm najpierw. Jego orgazm później - lektura obowiązkowa

123rf.com
Ian Kerner to seksuolog kliniczny. Dzięki swoim licznym publikacjom i wyróżniającemu się poczuciem humoru, nazywany jest The Sex-Doctor dla Generacji X & Y. Mieszka w Nowym Jorku z żoną i dwoma synami.

Swoje dwie książki - "Jej orgazm najpierw" oraz "Jego orgazm później" - swego rodzaju instrukcje obsługi dla obydwu płci, poświęcił tematowi jakości seksualnego aktu i pieszczot oralnych, które jego zdaniem najlepiej tą jakość tworzą. Książki oferują nie tylko techniczny opis tego, jak się zabrać do miłości francuskiej i dobrze doprowadzić ją do końca, ale mówią także o emocjach, budowaniu atmosfery i podniecenia. Pokazują, nawet swoimi tytułami, że kobieca satysfakcja seksualna wymaga puszczenia przodem, stworzenia warunków w których może się rozwinąć.

Coś w tym jest, że nie doceniamy wystarczająco seksu oralnego. Nawet gwiazdor porno Ron Jeremy, właściciel 25-centymetrowego penisa przyznał, że więcej kobiet doszło dzięki jego językowi, niż przyrodzeniu. Zdaniem Kernera cunnilingus w naszym menu seksualnym powinien przesunąć się do dań głównych. I z humorem objaśnia nam, jak owe potrawy smakować. Obydwie książki powinny przeczytać obydwie płcie - kobiety część o sobie traktując jako źródło inspiracji do poświęcania większej uwagi swojemu ciału. Mężczyznom też się to przyda.

W pierwszej części każdej książki skupia się na historii, antropologii, anatomii. Zaś w drugiej części podaje szczegółowy tutorial tego, co i jak trzeba robić, żeby było jak najlepiej. Bo w to, że można sięgać wyżyn bez stosunku z penetracją, Kerner nie wątpi. Uważa też, że dla typowego seksu waginalnego seks oralny jest najlepszym wprowadzeniem. Także dlatego w podręczniku dla mężczyzn rozpisuje się o roli łechtaczki i wadze, jaką ma ona w budowaniu podniecenia seksualnego i w uzyskaniu zaspokojenia. Tom dla kobiet również podaje wiele technik, ale głównie uczy uważności emocjonalnej. Czy mylimy pożądanie z pobudzeniem? Tak. Nie jest sztuką podniecić mężczyznę, ale dopiero sztuką jest zrobić tak, żeby był tak samo podniecony na widok swojej kobiety po 10 latach bycia razem. Ian Kerner dorzuca kilka pomysłów na to, jak świadomie  i umiejętnie budować napięcie i pożądanie. Coitus in ore dostaje tutaj rolę najbardziej intymnej, pełnej szacunku i wdzięcznej formy zbliżenia. Gdyby nie nazwisko na okładce, czasem ciężko mi by było uwierzyć, że książkę napisał mężczyzna. Jednak sporo oddziela panów mówiących o seksie w Polsce i w Nowym Jorku.

Dla sceptycznie nastawionych do tematu proponuję kilka pytań zaczerpniętych z książki. Jeśli nie znacie na nie odpowiedzi lub w jakiś sposób was zaskoczyły, zachęcam do lektury.

•    Czy wiesz, że łechtaczka składa się z osiemnastu części, z których każda odgrywa istotną rolę w dostarczaniu przyjemności? •    Czy wiesz, że ogromna większość zakończeń nerwowych, które odpowiadają za kobiecy orgazm jest skupiona wokół wejścia pochwy, a więc penetracja nie jest konieczna, żeby doprowadzić ją do orgazmu? •    Ilu różnych rodzajów orgazmu jest w stanie doświadczyć kobieta? •    Czy możesz z całą pewnością powiedzieć, jak odnaleźć punkt G i wskazać inne ukryte strefy rozkoszy? •    Czy masz pewność, że twoja partnerka nigdy nie udawała orgazmu i potrafisz jednocześnie odróżnić oryginał od imitacji? •    Jaka jest najlepsza zabawka seksualna, której nie można kupić? •    Jakich trzech typów erekcji doświadczają wszyscy mężczyźni? •    Czy twój facet udaje? •    Jak prawidłowo zastosowany masaż miednicy może naprawdę pomóc w powiększeniu członka partnera? •    Jakie są naturalne stymulatory seksualne, oddziałujące na nasz mózg i jak je wyzwolić? •    Czy znasz różnicę pomiędzy męskim orgazmem lokalnym i globalnym i jak doprowadzić do tego drugiego?

"Jej orgazm najpierw", "Jego orgazm później", Ian Kerner, wyd. Czarna Owca, 2010

Artykuł pochodzi z portalu

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze