1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Skąd się bierze nuda w związku?

Skąd się bierze nuda w związku?

123rf.com
Nuda, dusząca stagnacja, budząca lęk zbytnią stabilnością puka do większości mieszkań, w których żyją kobieta z mężczyzną. Dlaczego tak się dzieje?

Czujesz, że jest nudno. Męczy cię powtarzalność, zbędne rytuały, znienawidzone już obowiązki. Jego spojrzenie już cię nie elektryzuje, jego pomysły nie zachwycają. Tobie też nie chce się gotować tajskiej zupy i nie masz już ochoty na kupowanie kolejnego kompletu seksownej bielizny. Jesteś skoncentrowana na tym, że to z nim coś jest nie tak. To on stał nudny lub nieznośny.

Po pewnym czasie trwania związku te same cechy partnera, które nas do niego przyciągnęły i zachwyciły, zaczynają irytować. Na przykład jego przewidywalność, solidność, niezawodność, czy rzetelność stają się nagle źródłem twojego dyskomfortu. Może być też odwrotnie – urzekł się życiowym luzem, poczuciem humoru i beztroską, a teraz te cechy bierzesz za nieodpowiedzialność i brak dojrzałości. Jak mogłaś się tak pomylić, myślisz sobie. Może ci się wydawać, że on się zmienił, bo wcześniej nie był aż tak bardzo rzetelny lub wyluzowany, ale to nieprawda.

Zauważyłaś i doceniłaś te jakości w nim, bo potrzebujesz odnaleźć je w sobie. Jednak masz z tym trudność, dlatego przestajesz je lubić u niego. Co więcej – one stają się twoimi wrogami. Tak działają projekcje w związkach. Wracasz do starych wzorców, które doskonale znasz i to cię nudzi. Od dawna borykasz się z tym, w jaki właściwie sposób masz być bardziej swobodna i korzystać z przyjemności życia lub masz inny problem – brak ci wewnętrznej stabilności. Masz problem, od dawna ten sam. Tymczasem on najprawdopodobniej taki jest i pewnie taki już będzie. Jednak większość z nas wierzy, że dla naszego szczęścia on ma się zmienić. A jeśli się nie zmieni, trzeba będzie poszukać kogoś innego, bardziej interesującego, ciekawego, pomysłowego, namiętnego, twórczego. I wtedy zapanuje szczęście i idylla. Niekoniecznie. Recepta na to jest zupełnie inna. Chcesz więcej przygody i nieprzewidywalności, sama sobie zapewnij tego typu ekscytacje. Zastanów się też, w jaki sposób ma to się zrealizować w zgodzie ze sobą. Odpowiedź jest w tobie, partner nie spełni twoich potrzeb, nie rozwiąże za ciebie twoich konfliktów wewnętrznych, nie przekroczy twoich progów psychicznych. Nie stanie się za ciebie bardziej „niegrzeczny” i frapujący. To może brzmieć jak zła wiadomość.

Dobra jest taka, że możesz coś z tym zrobić. Jeśli chodzi o partnera, skoncentruj się na tym, za co go kochasz i doceniasz. Podziel się z nim tym. Niech wypełni cię wdzięczność za to, że on obecny jest w twoim życiu. Jeśli naprawdę tak poczujesz, ujrzysz w nim jeszcze więcej dobrych cech. A swoimi frustracjami zajmij się sama. Zbadaj, co potrzebujesz w sobie odkryć, jakie aspekty ciebie czekają na to, żebyś ich doświadczyła. Jeśli ten sposób nie pomoże, zastanów się, czy nuda, którą odczuwasz, nie wynika z tłumionego gniewu i żalu. Może masz partnerowi do powiedzenia coś ważnego o swoich uczuciach. W takim razie, zrób to. Nie oskarżaj go jednak, że jest taki niedobry, mów jedynie o tym, co czujesz najlepiej bez negatywnych emocji. Szczere wyznania mogą wnieść do relacji więcej witalności.

Nuda może również pokazywać, ze patrzymy się na siebie nawzajem tak jak na zdjęcia sprzed lat. Żyjemy z nieaktualnym obrazem ukochanej. Kiedy staniesz się bardziej uważna na niego w tu i teraz, być może dostrzeżesz, że on jest już inny. Podobnie jak ty, tylko żyjecie dawnym skryptem. Może już urządziliście drugie mieszkanie, zwiedziliście te kraje, o których marzyliście, a może właśnie jeszcze tego nie zrobiliście. Niespełnione marzenia z biegiem czasu stają się coraz cięższe i owocują apatią lub niezgodą na codzienność. Pewnie boisz się realizacji marzeń, zwykle oddziela nas od nich poważny próg. Dlatego pomyśl o najlepszej wersji siebie, o życiu, które chcesz wieść. Zaobserwuj wszystkie swoje „ale” wokół tego. Zauważ, jakie przeszkody piętrzysz na drodze do spełnienia. I sięgaj po swoje, mimo lęku, który czujesz. Zrób to, a nuda zniknie z twojego życia. Jeśli partner do ciebie dołączy, będzie jeszcze piękniej.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze