1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Nowy partner a dzieci

Nowy partner a dzieci

123rf.com
Rozstałaś się z ojcem swoich dzieci, ale chcesz stworzyć nowy związek. Czy można coś zrobić, żeby ułatwić wszystkim wejście w nieznaną sytuację?

1. Miej czas na swoje randki

Zanim zwiążesz się kimś bardziej poważnie, rezerwuj sobie czas na swoje życie prywatne bez dzieci. Należy ci się czas na zabawę, rozeznanie, niezobowiązujące historie. Włączanie w to dzieci byłoby dość skomplikowane, lepiej upraszczać sobie życie. W ten sposób wyluzujesz się i zaczniesz na nowo cieszyć życiem. Zyskasz więcej pewności siebie.

2. Zachowaj równowagę

Nowe życie towarzyskie może cię coraz bardziej angażować i nie ma powodu, żeby było inaczej. Pamiętaj jednak, że będziesz się lepiej czuła, jeśli zadbasz, żeby dzieci nie ucierpiały na tym. Nie zabieraj im tego, co lubią najbardziej – twojej uwagi i towarzystwa. Jeśli będziesz się sobą dzieliła sprawiedliwie, sama będziesz się lepiej czuła i unikniesz nieprzyjemnego poczucia winy.

3. Jasno przedstaw nową sytuację

Jeśli już poczujesz, że nadszedł czas, żeby mężczyzna, z którym się spotykasz, stał się częścią waszego życia, najpierw porozmawiaj o tym tylko z nim. Zapytaj go, czy ma ochotę poznać twoje dzieci. Jeśli tak, uprzedź je o tym i doprowadź do spotkania. Zaaranżuj je jak chcesz – w domu, w knajpce, na pikniku. Zadbaj o niezobowiązującą atmosferę, ale przedstaw sprawę jasno. Po prostu powiedz dzieciom, kim jest ten mężczyzna.

4. Poszukaj wspólnych dla wszystkich zajęć

Zadbaj o to, żebyście czasem spotykali się wszyscy razem. Dobrze, żeby były to wspólne aktywności na przykład wyjście do kina, ale też normalne domowe życie, kiedy na przykład Nadal też spotykajcie się sam na sam. Cały czas dbaj o to, żeby była zachowana równowaga między tymi dwiema stronami, zminimalizujesz w ten sposób nieporozumienia i konflikty.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze