1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Jak zrobić dobre wrażenie?

123rf.com
123rf.com
W karnawale mamy więcej okazji do nawiązywania znajomości. Warto więc znać zasady, które pozwolą nam na zrobienie dobrego wrażenia.

Naukowcy twierdzą, że kluczowe znaczenie dla rozwoju relacji mają pierwsze chwile. Dzieje się tak, ponieważ najstarsza i najbardziej niepodatna na manipulację część naszego mózgu –mózg gadzi - bardzo szybko klasyfikuje bodźce. W przeszłości gwarantował przetrwanie człowiekowi pierwotnemu. Umożliwiał mu podjęcie błyskawicznej  decyzji: ucieczka lub walka. Teraz także daje nam szybki przekaz: przyjaciel lub wróg a także: ktoś atrakcyjny lub odpychający. Te informacje pojawiają się bez świadomego analizowania sytuacji i docierają do nas drogą niewerbalną.

Dlaczego niektóre osoby cieszą się większą popularnością? Za zwyczaj  wysyłają one - świadomie lub nie – właściwy sygnał do gadzich mózgów innych osób. Dlatego warto wiedzieć co „mówimy” do otoczenia, kiedy nasze usta jeszcze milczą.

Co mówi Twoja sylwetka?

Zarówno nieśmiałość przejawiająca się w postawie ( garbienie się i przyciskanie rąk do ciała czyli sygnał - „chcę zniknąć” ), jak i zbytnia nonszalancja ( np. stanie na rozstawionych nogach i zatknięcie kciuków za pasek spodni ) zniechęcają.

Postawa, która zrobi dobre wrażenie i zachęci do kontaktu to:

  • sylwetka wyprostowana ale nie usztywniona. Lekko wciągnięty brzuch, ściągnięte łopatki i górna część tułowia lekko wypchnięta do przodu demonstruje otwartość, energię fizyczną i psychiczną.
  • naturalne poruszanie się. Jeśli chcesz, aby ktoś zwrócił na Ciebie uwagę, nie stój jak posąg. Rozglądaj się naturalnie i swobodnie poruszaj.
Jeśli masz skłonność do garbienia się, opuszczania ramion, trzymania rąk w kieszeni, warto poćwiczyć trochę przed lustrem.

Ubranie to wyzwanie

Nazbyt śmiały strój ( supermini, głęboki dekolt niezrównoważone bardziej stonowanymi elementami stroju )  to jednoznaczny sygnał – chcę być obiektem seksualnym. Jeśli Twój strój zdaje się przemawiać „jestem Twoja”,  a Ty  nie jesteś tego świadoma,  łatwo o zgrzyt już na początku. To co jest seksy, ale jednocześnie informuje, że wyznaczamy granicę, to miks elementów. Jeśli supermini, to załóż do niej balerinki i kontrastowo skromną górę. A jeśli decydujesz się na prowokujący dekolt, to reszta powinna stanowić tajemnicę.

Jeśli jesteś mężczyzną, sprawa wydaje się prostsza, lecz nie do końca. Jeśli wybierasz się gdzieś, gdzie Cię nie znają, podkreśli swój styl, lecz nie przesadzaj. Nie zakładaj najbardziej podartych jeansów, bo jeśli inni ubiorą się elegancko, sprawisz wrażenie, że ich lekceważysz. I odwrotnie. Zbyt formalne ubranie może usztywnić atmosferę, ponieważ otoczenie odczyta Twój wygląd jako sygnał, że chcesz zachować dystans.

Liczą się nie tylko słowa

</a>

Tembr głosu, zawarta w nim energia bądź jej brak to ważny element wrażenia, jakie robisz. Nie wiesz, jak naprawdę brzmi Twój głos? Nagraj go. Jeśli  nie miałeś dotąd okazji go posłuchać, możesz być zaskoczony, że brzmi całkiem inaczej. Poza barwą zwróć uwagę na potencjalne błędy. Najczęstsze to zbyt szybkie mówienie, wtrącanie  natręctw „szczerze mówiąc, po prostu, wiesz… itp.” a także wypełnianie ciszy poprzez eeeee, yyyyy, mmmm  i tak dalej. To sprawia, że nasze wypowiedzi tracą energię, wydają się nerwowe lub nacechowane  niepewnością.

Nagraj dłuższą wypowiedź, a jeśli chcesz, żeby była ona naturalna, to włącz nagrywanie podczas rozmowy telefonicznej. Zapomnisz  o dyktafonie i jest szansa, że popełnisz wszystkie swoje typowe  błędy. Ale zarazem je odkryjesz i będzie to dla Ciebie cenna lekcja.

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze