Jakim zmysłem odbierasz seks?

123rf.com

Seks totalny

Seks jako doświadczenie zmysłowe jest totalny – możemy dostarczyć sobie bodźców każdego rodzaju. Gra wstępna, uwodzenie jest już podporządkowane naszym osobistym preferencjom. Jeśli wasz partner/partnerka odbiera głównie wrażenia słuchowe, a elementem twojego repertuaru uwodzenia jest zmysłowa bielizna, można przewidzieć, że duża część twoich wysiłków przeminie niezauważona. Dla niego/dla niej muzyka, którą słyszy w tle (lub jej brak), jest ważniejszy niż to co odbierają jego oczy. Dla kinestetyka z kolei skomplikowana bielizna, którą musi rozplątać, szorstkość koronki lub pończoch może okazać się murem nie do przejścia. On chce jak najszybciej poczuć twoje ciało, jego ciepło i gładkość, a przeszkody na tej drodze nie zwiększają płomienia namiętności.

Co z tego wynika? Słuchaj i słysz, co mówi twój partner/partnerka. Jeśli zauważysz przewagę czasowników, zwrotów opisujących widzenie, zapewne masz do czynienia z reprezentacją wzrokową. Jeśli będzie mówił o dźwiękach, słyszeniu – słuchową. Jeśli o czuciu, ruchu – kinestetyczną. Rozpoznanie jest bardzo proste. Aby dostosować to, co sami lubimy; do tego, co pobudza innych; trzeba nieco więcej starań. Zyski będą dotyczyły nie tylko seksu, ale także komunikacji i wyrażania naszych potrzeb. Co więcej, działania czy zmiany są niezwykle proste.

Czytaj także: Jak z mężczyzną rozmawiać o seksie

Sama usłyszałam od partnera wzrokowca-kinestetyka: „Widok twoich porozrzucanych ubrań działa na mnie tak, jak na ciebie leżenie w łóżku pełny żwiru”. Od razu zrozumiałam i posprzątałam szmaty. A kiedy powiedziałam, że oglądanie filmów wojennych jest jak odpryski szkła w oku, mam spokój z „bitwami o cokolwiek”. Nieco uwagi i każdy może dostać deser w swoim smaku.

*Kinestetyk to osoba obierająca ciałem i ruchem.