fbpx

On, ona i ich rodziny w święta

On, ona i ich rodziny w święta
123rf

Boże Narodzenie, zwłaszcza w naszej szerokości geograficznej, ma klimat rodzinny, i nie jest to zło samo w sobie. Jednak warto podczas świąt pamiętać o ukochanej osobie. Tej jedynej.
1. Dokonajcie selekcji

Porozmawiajcie ze swoim partnerem o tym, u kogo chcecie w czasie świąt bywać i kogo zapraszać. Zdecydujcie o tym razem, mając na uwadze wspólny komfort psychiczny. Miejcie na uwadze potrzeby rodzinne drugiej strony, wysłuchajcie, dlaczego dla kogoś jest ważne spędzić święta na przykład z dziadkiem. Wczujcie się w siebie, czy chcecie to zaakceptować. Mówcie jasno o swoich pragnieniach, dotyczących świąt.

2. Miejcie wzgląd na tradycje

Prawdopodobnie każde z was w związek wniosło ważne dla siebie świąteczne tradycje. Nie należy ich krytykować, wyśmiewać, dewaluować. Dobrze, kiedy te zwyczaje naturalnie się przenikają, gdy jest miejsce na rytuały jednej i drugiej rodziny. To się udaje, kiedy panuje między wami wzajemny szacunek.

3. Zaplanujcie czas tylko dla siebie

Dłuuugi poranek, wieczór, popołudniowy, zimowy spacer czy jeden dzień świąt – zarezerwujcie tylko dla siebie. Święta to czas wolny, warto z niego skorzystać, by zanurzyć się w intymności.

4. Bądźcie kreatywni

Twórzcie własne świąteczne rytuały, niewywodzące się z waszych rodzin. Coś tylko waszego. Jakieś nowe danie, aktywność, zabawę, dekorację. Niech stanie się tylko waszym, magicznym zwyczajem.

Udana randka na święta – TUTAJ