fbpx

10 przykazań szczęśliwej żony (cz. 2)

10 przykazań szczęśliwej żony
123rf


Stało się – jesteś żoną. Zdecydowałaś się na ten krok i być może zastanawiasz się, co się teraz zmieni. A jeśli jesteś żoną od dawna, może nurtuje cię, jak być jeszcze szczęśliwszą żoną. Oto 10 przykazań dla ciebie.


6. Bądź szczera

Być może dopiero po ślubie okaże się co, czego dotąd nie widziałaś. I nie będzie to przyjemne. Może dopiero teraz połączyliście swoje finanse bądź urządzacie mieszkanie. A w zachowaniu męża coś cię niepokoi. Powiedz o tym co czujesz życzliwie i otwarcie. Nie atakuj, ale też nie udawaj, że nic się nie dzieje. Poznajcie nawzajem swoje punkty widzenia, starając się zrozumieć. Opanowanie uważnej komunikacji w związku to ważna sprawa.

7. Stwórzcie zespół

Cały czas jesteście niezależnymi ludźmi, ale nie zapominajcie, aby dopingować się wzajemnie, wspierać w realizacji marzeń, zachęcać do lepszego życia. Bądźcie przyjaciółmi. Jeśli on jest kibicem wyścigu Tour de France, kupcie dwa bilety do Paryża, by razem cieszyć się tym wydarzeniem i Paryżem. Gdy widzisz, że on ma kiepski dzień, zaproponuj masaż stóp. Wzajemnie bądźcie na siebie czujni, bądźcie blisko.

8. Dbaj o siebie, bądź sobą

Miej uważność na to, kim jesteś. Jesteś niekonwencjonalna, czarująca i wyjątkowa. Jeśli twoje pragnienia są autentyczne, są święte. Wnieś to do małżeństwa.

9. Postawcie na romantyzm

To może brzmieć nieco staromodnie, ale bycie romantycznym podgrzewa uczucie miłości. Gdy będziecie mieć nastawienie, by pamiętać o byciu romantycznymi na co dzień, obudzicie w sobie spontaniczność, twórczość, radość. Zapiszcie się na kurs tanga, zacznijcie jeździć razem na łyżwach, nauczcie się tajskiej kuchni, by robić sobie pyszne kolacje.

10. Bądźcie wdzięczni za swoje małżeństwo

Nie traktujcie swojego małżeństwa jako oczywistości, tylko jak cud, który wymaga codziennego zauważania. Cokolwiek się między wami dzieje, bądźcie wdzięczni, że jesteście razem.

źródło: www.ivillage.com

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze