fbpx

10 rzeczy, które warto robić, kiedy nie jest się w związku

10 rzeczy, które warto robić, kiedy się nie jest w związku
123rf.com

Od jakiegoś czasu jesteś sama. Uwiera cię myśl, że wszyscy dookoła tkwią w związkach, kiedy ty stałaś się singielką. Po pierwsze: nie ma sensu rozpaczać, po drugie: ciesz się wolnością i przeczytaj nasz tekst.
Zanim zaczniesz się stresować, że oto najlepsze chwile twojego życia upływają bez partnera, pomyśl sobie: a co, jeśli to ostatnie chwile, które upływają mi bez partnera? A potem już zawsze on będzie, a ja będę marzyła o spędzeniu wakacji samotnie albo wybraniu się na imprezę tylko z przyjaciółmi? Zmienia się perspektywa, prawda? Oto 10 rzeczy, które warto zrobić kiedy jeszcze nie jest się w związku – wykorzystaj swój czas maksymalnie!

 • przestań myśleć, że coś jest z tobą nie tak, bo jesteś sama. Jesteś sama, bo tak się ułożyło, bo w takim jesteś momencie życia.
 • przestań porównywać się do innych ludzi. Kobiety w związkach ani nie są ładniejsze, ani mądrzejsze, ani nie mają czegoś, czego ty nie masz. Masz to wszystko, doceń to tylko.
 • zamiast zastanawiać się, czy może jest coś z twoim wyglądem, po prostu go zmień! Zawsze chciałaś mieć krótkie włosy, ale kolejni faceci woleli cię w długich, więc je hodowałaś? Skorzystaj z okazji i stylisty i zetnij je teraz! Myślałaś o zmianie sposobu ubierania? Masz teraz czas, żeby poeksperymentować.
 • to samo ze stylem życia. Twoi mężczyźni uprawiali tryb siedząco-telewizyjny? Ty wsiądź na rower, zacznij biegać, zapisz się na basen, albo spróbuj speedmintona – kiedy, jak nie teraz?
 • przeczytaj książkę, pójdź do kina na coś, co nie będzie kinem akcji, doceń samotną chwilę z kawą w kawiarni albo kieliszkiem wina w knajpie. To nie jest złe, to nauka bycia ze sobą i rozkoszowanie się swoim towarzystwem.
 • zastanów się, gdzie byś chciała spotkać swojego przyszłego partnera. Na portalu randkowym? W bibliotece? W klubie szachowym? To tam go poszukaj. Zapisz się na zajęcia ,warsztaty lub zacznij bywać w miejscach, gdzie chciałbyś spotkać swojego przyszłego.
 • nie obniżaj poprzeczki, ale bądź gotowa na kompromisy. Nie oceniaj książki po okładce, daj sobie szansę na poznanie człowieka za każdym razem, gdy masz ku temu szansę; jednocześnie bądź uważnym obserwatorem, zwracaj uwagę na rzeczy, które mogą cię zaniepokoić w nowo poznanym osobniku.
 • pamiętaj: nie wchodzimy dwa razy do tej samej rzeki. Dlatego zamiast rozglądać się za kolejnym partnerem, przepracuj najpierw z sobą temat związków i rozstań. Zastanów się, jakiś partnerów wybierasz i dlaczego twoje związki kończą się rozstaniem. Postaraj się nie powtarzać starych błędów. Na przykład, czy fakt, że poprzedni partner mnie zdradził i dlatego od niego odeszłam, to prawdziwy powód, czy może po prostu wybierasz sobie mężczyzn-kobieciarzy?
 • przepracuj swoją samotność. Co ci najbardziej przeszkadza w byciu samej? Czy chodzi o to, że nikt cię nie otacza troską i miłością, czy brak ci samej obecności drugiej osoby? A co podoba ci się w byciu samej? Gdy sprostasz tego typu pytaniom, będzie ci łatwiej zmierzyć się z codziennym poczuciem osamotnienia. Pamiętaj, że twoje szczęście nie zależy od obecności drugiej osoby, zależy od ciebie.

 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze