Czas ślubów: co zrobić, by twój ślub był udany

ślub
123rf.com

Jeśli marzysz o ślubie niczym z bajki, w atmosferze miłości i harmonii, przeczytaj nasze redakcyjne wskazówki.

  • zamiast na formie, skoncentruj się na treści. Myślisz o ślubie nad brzegiem morza, o weselu w zamku, o sukni z trenem i karocy, która zawiezie was do ślubu…. Czy te elementy zaważą na twoim przyszłym szczęściu? Może zamiast na oprawie warto skupić się na słowach, jakie sobie powiecie tego dnia z twoim partnerem, nad formułą, która was zjednoczy na wspólnie obranej drodze. Do tego bajeczna oprawa nie jest tak bardzo potrzebna.
  • zwróć uwagę na to, jak układa się dynamika w rodzinie. Kto przyjedzie, kto się waha, kogo nie chcesz oglądać, kogo nie chcesz urazić. Ślub to twój dzień, ale skoro zapraszasz na niego wybranych krewnych i przyjaciół, zastanów się nad konsekwencjami twoich wyborów. Zwykle takie wydarzenia jak ślub to okazja do spotkania się rodziny, ważne by nie zamieniło się ono w targowisko wzajemnych oskarżeń i niesnasek.
  • miej uważność na swoje emocje i obawy. Ślub może wywołać silne emocje, niepokoje i ekscytację. W końcu to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Daj sobie i partnerowi czas na przemyślenie i wspólne omówienie tego, co was niepokoi, co odciąga od radości i sprawia, że nad waszym ślubem zaczynają zawisać ciemne chmury. Wszystkie wątpliwości i stresujące sytuacje omówcie przed tym dniem.