Jak nie wystraszyć mężczyzny? – 3 rady

Jak nie wystraszyć mężczyzny? - 3 rady
123rf

Oni boją się tego samego, co my. Odrzucenia, zdominowania, braku akceptacji, upokorzenia. Mężczyznom jest coraz trudniej, bo my, kobiety, jesteśmy coraz bardziej świadome siebie i niezależne. Dobrze, że podnosimy im poprzeczkę, ale lepiej nie strzelać sobie w stopę.
Florence Escaravage, francuska terapeutka, która specjalizuje się w terapii par, radzi jak nie wystraszyć mężczyzny na początku znajomości.


1. Nie bądź zbyt aktywna, niezależna i męska

Nie musisz być infantylnym kociakiem, tylko obudzić w sobie miękki, kobiecy aspekt. Mężczyźni zwierzają się Florence Escaravage, że boją się, kiedy mają wrażenie, że kobieta tak naprawdę wcale ich nie potrzebuje. Mówią, że wtedy nie ma dla nich miejsca w jej życiu. Są rozczarowani, ponieważ ich wrodzona potrzeba działania i wykazywania się w „boju”, nie może zostać zaspokojona. Czują się, jakby ktoś zabierał im ich męskość, no i wycofują się.

2. Puść kontrolę w uwodzeniu

Zrezygnuj z jakiejkolwiek dyscypliny, strategii, przestrzegania zasad. Sztuka uwodzenia i bycia uwodzoną jest czymś zupełnie odwrotnym. Bądź przytomna, ale zdaj się na intuicję. Kontrolować możesz swój biznes czy wydatki, może podwładnych, ale w sztuce miłości bądź niczym woda w rzece, która zdążając do morza poddaje się nurtowi. Raz jest rwąca, raz spokojna, ty też taka bądź. Uda ci się, jeśli posłuchasz swoich uczuć, które są zmienne i delikatne jednocześnie. Strać kontrolę nad sobą, nad tą częścią siebie, która czuje. Paradoksalnie – tak postępując, będziesz wiedzieć, jak nie wystraszyć mężczyzny, trafiając w jego słabe punkty. Mężczyzna wystraszony to mężczyzna obwiniony i zawstydzony. Jeśli on się tak czuje, ty przestajesz być kobietą, zaczynasz być mamusią, a przecież nie o to chodzi.