Jak zacząć randkować po rozwodzie?

randkowanie po rozwodzie
123rf.com

Rozwód, mniej lub bardziej bolesny, zawsze jest absorbującym przeżyciem. Cezurą, która wyznacza nowy etap życia. Prędzej czy później pojawia się w nas ochota na nowe. Na randki. Jak randkować po rozstaniu?
1. Bądź odprężona. To ważne, żeby umieć się relaksować. Rozwód to zawsze bardzo stresujące doświadczenie. Zanim zaczniesz randkować, zajmij się sobą. Zapisz się na kurs tańca, zażywaj masaży, biegaj, medytuj. Pamiętaj, że jesteś warta tego, żeby dbać o siebie.

2. Pozostań w kontakcie z ludźmi. Staraj się żyć towarzysko i czerpać radość z bycia w głębokich autentycznych relacjach. Wówczas umówienie się na randkę z mężczyzną nie będzie dla ciebie wybawieniem. Mniej będziesz miała w sobie zbędnego napięcia, a bardziej będziesz nastawiona, żeby się dobrze bawić.

3. Próbuj nowych rzeczy. W każdym miesiącu spróbuj czegoś nowego. Wzmocnisz wiarę w siebie i otworzysz się na nieznane.

4. Bądź zwierzyną, nie myśliwym. Czuj się jak ktoś, kogo warto zdobyć, a nie jak ktoś, kto potrzebuje złapać zdobycz (czyli mężczyznę). Pracuj nad poczuciem wewnętrznej wartości, będziesz wówczas postrzegana jako wyzwanie, jako ktoś pożądany, komu warto poświęcić czas i uwagę.

5. Randkowanie zacznij teraz. Dlaczego? Aby bawić się, testować i odbudowywać pewność siebie.

6. Bądź pozytywnie nastawiona do życia. Zastanów się, za co możesz być wdzięczna życiu. Ludzie, którzy emanują poczuciem wdzięczności mają moc tworzenia w życiu tego, co chcą i są postrzegani jako atrakcyjni.

7. Nie bądź zdesperowana. Desperacja to poczucie bycia potrzebującym. Taka postawa to komunikat dla mężczyzny – jestem słaba. To nie jest sexy.

8. Nie chodź na randki z dzieckiem. Zapomnij, że jesteś mamą, poczuj się kobietą, po prostu kobietą. Skoncentruj się na tym, że chcesz poznać kogoś wyjątkowego, że chcesz stworzyć szczęśliwy związek, a reszta sama się ułoży.

9. Nie mów o swoim ex ani o rozwodzie. To już przeszłość, odetnij się od niej. Nie poruszaj na randkach tematów przyczyn rozwodu, jego przebiegu, twojej drogi do wolności. Już jesteś wolna, ciesz się tym.