Kryzys w związku – jak go rozwiązać?

kryzys w związku
123rf.com

Czujesz, że przestajesz panować nad tym, co dzieje się w twoim związku. Jedno jest pewne: mijacie się z partnerem. Czy można to jakoś samodzielnie odwrócić?
Kryzys to termin o szerokim zasięgu. Może odnosić się do sytuacji ostatnich dni, tygodni, miesięcy lub lat. Ważne jest czy tylko ty dostrzegasz jego istnienie i czy tylko ty chcesz zmiany tego stanu. Od czego zacząć? Oto nasze propozycje.

  • zacznij od rachunku sumienia. Wypisz na kartce, co według ciebie zadziało się, że teraz wasz związek przechodzi kryzys. Czy odsunęliście się od siebie po urodzeniu dziecka? Czy któreś z was pracuje teraz więcej? Czy może ostatnie nieporozumienia oddaliły was od siebie?
  • zdefiniuj sobie, co rozumiesz pod słowem „kryzys”. Czy przestaliście ze sobą rozmawiać? Mijacie się w drzwiach nawet w weekendy? Od jakiegoś czasu nie uprawiacie seksu? Nie pogodziliście się po ostatniej sprzeczce?
  • podstawą do rozwiązania wszelkich konfliktów jest rozmowa. Od tego zacznij. Zaproś partnera na wspólną kolację, na spacer, na wino. Porozmawiajcie o tym, co się z wami dzieje – z każdym osobno i z wami, jako związkiem.
  • zróbcie wspólnie listę rzeczy, które was od siebie odsuwają. Możecie pracować na twoim spisie, ale prawdopodobnie twój partner doda do niego rzeczy, jakich się nie spodziewałaś. Pozwól mu na to, każdy z nas inaczej widzi to, co dzieje się w związku.