Skąd się bierze nuda w związku?

nuda w związku
123rf.com

Nuda, dusząca stagnacja, budząca lęk zbytnią stabilnością puka do większości mieszkań, w których żyją kobieta z mężczyzną. Dlaczego tak się dzieje?
Czujesz, że jest nudno. Męczy cię powtarzalność, zbędne rytuały, znienawidzone już obowiązki. Jego spojrzenie już cię nie elektryzuje, jego pomysły nie zachwycają. Tobie też nie chce się gotować tajskiej zupy i nie masz już ochoty na kupowanie kolejnego kompletu seksownej bielizny. Jesteś skoncentrowana na tym, że to z nim coś jest nie tak. To on stał nudny lub nieznośny.

Po pewnym czasie trwania związku te same cechy partnera, które nas do niego przyciągnęły i zachwyciły, zaczynają irytować. Na przykład jego przewidywalność, solidność, niezawodność, czy rzetelność stają się nagle źródłem twojego dyskomfortu. Może być też odwrotnie – urzekł się życiowym luzem, poczuciem humoru i beztroską, a teraz te cechy bierzesz za nieodpowiedzialność i brak dojrzałości. Jak mogłaś się tak pomylić, myślisz sobie. Może ci się wydawać, że on się zmienił, bo wcześniej nie był aż tak bardzo rzetelny lub wyluzowany, ale to nieprawda.

Zauważyłaś i doceniłaś te jakości w nim, bo potrzebujesz odnaleźć je w sobie. Jednak masz z tym trudność, dlatego przestajesz je lubić u niego. Co więcej – one stają się twoimi wrogami. Tak działają projekcje w związkach. Wracasz do starych wzorców, które doskonale znasz i to cię nudzi. Od dawna borykasz się z tym, w jaki właściwie sposób masz być bardziej swobodna i korzystać z przyjemności życia lub masz inny problem – brak ci wewnętrznej stabilności. Masz problem, od dawna ten sam.