Związek z mężczyzną: Wszystkie twarze maminsynka

maminsynek
123rf.com

Stereotypowo: wieczny chłopiec, mieszkający z mamą. Ale może też okazać się pewnym siebie podrywaczem, brutalnym macho czy samotnikiem z pasją. Maminsynek to stan umysłu. Jak żyć z takim partnerem?

Uwodziciel – w poszukiwaniu ideału

Zanim go znajdzie (co zdarza się późno, gdy np. umiera mama lub gdy sam traci na atrakcyjności i ma mniej wielbicielek), kolekcjonuje kobiety. Dlaczego na jego słodkie słówka łapią się nawet te, które znają jego opinię Don Juana? Bo potrafi zachwycić się kobietą. Zobaczyć w niej to, czego inni mężczyźni nie widzą: kobiece kształty ukryte pod nadwagą, młodzieńczy wygląd mimo lat i zmarszczek. Każdej da poczucie, że jest wyjątkowa. Tę umiejętność oczarowywania kobiet trenował na mamie. Zwykle atrakcyjnej i kokietującej syna: „Jak wyglądam w tej sukience? Dekolt nie jest zbyt duży?”. Oczekiwała od niego uwielbienia i prowokowała jego chłopięcą seksualność. Może dlatego, że jako kobieta nie czuła się spełniona. Gdzie był ojciec? Pewnie u kochanki, w pracy lub w swoim pokoju. Synek czuł, że powinien zadowolić mamę, ale nie wiedział jak. Teraz wie: uwodząc kolejne kobiety, ale nie kochając żadnej. Bo żadna nie dorasta do ideału: atrakcyjnej, nieosiągalnej i kapryśnej damy, jaką była dla niego matka.

Jakie kobiety przyciąga? Na pozór silne i niezależne, ale w głębi duszy niepewne siebie. Z silną potrzebą rywalizacji: „ja zdobędę tego, kogo żadna inna nie mogła zatrzymać”.

Gdy masz do czynienia z Uwodzicielem: – Jeśli uda ci się trzymać uczucia na wodzy, na romansie może skorzystać twoja samoocena – twierdzi Katarzyna Kucewicz, psychoterapeutka. – Jeśli zakochasz się w nim na zabój, musisz liczyć się z porzuceniem, zdradami i słowami: „Przecież mówiłem, żebyś mnie nie pokochała”. Odrzucenie będzie dla ciebie mniej bolesne, jeśli potraktujesz je jako trudną lekcję budowania swojej tożsamości. Z kimś bliskim lub z psychoterapeutą zastanów się, dlaczego pragniesz miłości kogoś, kto nie potrafi lub nie chce jej dać?