Związek ze starszą partnerką

Roznice wieku w zwiazku
123rf.com

Singielki narzekają, że w ich wieku nie ma już odpowiednich mężczyzn, którzy nadawaliby się na stałego partnera. Wszyscy są już zajęci, albo coś z nimi „nie tak”. Być może warto rozejrzeć się za młodszymi kandydatami? Zapytałam mężczyzn, co sądzą o starszych od siebie partnerkach.

Nadawanie na wspólnej fali

Mężczyźni, którzy mają lub mieli starsze od siebie partnerki, przyznają, że tak naprawdę wiek nie jest najważniejszą kwestią, a raczej drugorzędną. W większości przypadków stwierdzali, że do 5-6 lat różnicy w wieku, to praktycznie żadna różnica. Panowie przyznali, że najważniejsze jest to, żeby się dobrać pod względem cech osobowości, charakteru, temperamentu. W tym przypadku – jeśli nadaje się na przysłowiowej „wspólnej fali”, kilka lat różnicy nie ma znaczenia, bo jest się w związku z daną osobą, a nie metryką urodzenia.

– Na pewno podstawa to charaktery – ważne, aby nadawać na podobnych falach – twierdzi Łukasz, 29 lat. – Młodszy facet potrafi, jeśli nie jest melancholikiem, wprowadzić dużo energii w związek. Słowem, trochę wariactwa, a kobiety lubią emocje. Złotego środka nie ma, gdyż wszystko zależy od nas samych, czy taka różnica postrzegana będzie jako przepaść czy raczej ciekawość. A na pytanie, czy warto? Odpowiedź jest jasna, że tak, bo kolor skóry, stan społeczny jak również wiek nie może być barierą, która paraliżuje.

Stabilizacja i bezpieczeństwo

Część wypowiadających się na ten temat mężczyzn przyznała, że bardzo często starsze partnerki zapewniają im poczucie stabilizacji. Wielu z nich przyznało, że ich doświadczenie pokazuje, że młodsze partnerki z reguły najczęściej skupiają się na rozwoju własnej kariery, poświęcając dużo czasu na kwestie zawodowe i dokształcanie się. Poza tym często realizują własne pasje, chcą się realizować, ale niekoniecznie zakładając rodzinne gniazdo.

– Kiedy kobieta jest starsza, to na pewno jej atutem jest doświadczenie życiowe i zawodowe – mówi Łukasz. – Ma ukierunkowaną drogą, jeśli chodzi o pracę, ale wie, jak się realizować w domu, bo jest po jakiś poważnych związkach. Jeśli stawiamy na młodszą partnerkę, to ona na wszystko ma jeszcze czas. Zwykle ze starszą można stworzyć relację na dłuższą metę i założyć rodzinę.

Kobieta z charakterem

Poza tym ci mężczyźni, którzy mają doświadczenie w relacjach ze starszymi partnerkami przyznają, że kobiety przeciętnie starsze o dziesięć lat fascynują ich swoim zachowaniem, pewnością siebie, urodą, seksapilem.