Związki: Ty i partner twojej przyjaciółki

ty i partner twojej przyjaciółki
123rf.com

Gdy twoją przyjaciółkę rzuci chłopak, płaczesz razem z nią i starasz się unikać trudnych dla niej tematów? Świetnie, ale pamiętaj, że pewne zasady obowiązują także wtedy, gdy ona wciąż jest w związku lub wręcz odwrotnie – jest i chce być w tej chwili sama.
Oto pięć rzeczy, o których powinnaś pamiętać, by nie zepsuć relacji z bliską ci osobą:

1. Nie flirtuj z nim

Nie rób tego nawet dla żartu, jeśli wiesz, że może być jej przykro. Nie rób tego tym bardziej, jeśli partner twojej przyjaciółki rzeczywiście z jakiegoś powodu nie jest ci obojętny. Spójrz na tę sytuację z góry. On jest partnerem osoby, która jest ci szczególnie bliska. Chcesz to zepsuć? Bez względu na to, co czujesz, uszanuj ten stan rzeczy i uczucia ich obojga. Nawet, jeśli jest ci trudno.

Zastanów się, czy nie patrzysz na niego w ten sposób dlatego, że widzisz, jak fajnym partnerem jest dla twojej przyjaciółki. Może istotnie, chciałabyś być w podobnej sytuacji, marzysz o udanym związku, ale wcale nie z tym właśnie mężczyzną? Jeśli nie potrafisz powstrzymać swoich emocji, najlepszym wyjściem z sytuacji będzie ograniczenie wspólnych spotkań…

– Zjawiła się u mnie w domu, gdy byłem przeziębiony, a żona była na miesięcznym wyjeździe zagranicznym w ramach pracy – zwierza się ~Marek. – Powiedziała, że moja żona poprosiła ją, żeby o mnie zadbała. Przyniosła leki, cytryny i sok z malin. Zjedliśmy razem, zażyłem leki i zaprosiłem ją do wspólnego oglądania filmu. Usiadła przy mnie na kanapie i zaczęliśmy oglądać. Żadne tam romansidło, o nie. Przysuwała się coraz bliżej i bliżej, próbowała się przytulać, a ja się delikatnie odsuwałem, bo nie chciałem jej urazić. W końcu to przyjaciółka mojej żony. W końcu położyła mi rękę na kroczu (…) Byłem w szoku. Spytałem jej, czy jej całkiem odwaliło?! W odpowiedzi zdjęła bluzkę i powiedziała, że przecież ona wie, że jak żony nie ma miesiąc, to facet ma ochotę. I że na pewno musi mi się podobać. Próbowała jeszcze się przytulać i ocierać, ale zebrałem jej rzeczy, wepchnąłem jej w ręce i wyrzuciłem za drzwi. Zastanawiam się, czy nie powinienem poinformować żony, jaką ma przyjaciółkę.

2. Nie swataj jej na siłę

Nawet, jeśli masz szczere chęci, by pomóc przyjaciółce. Nawet, jeśli widzisz, że samotność jej nie służy. Nawet, jeśli masz niezbite dowody na to, że chciałaby się wreszcie z kimś związać.