fbpx

Pocałunki w pracy

Pocałunki w pracy
123rf.com

Całowanie ma wiele zalet: pomaga uwolnić się od stresu, wyzwala produkcję oksytocyny, a nawet jest formą fitnessu twarzy – przy najzwyklejszym całusie pracuje 12 mięśni, a przy bardziej namiętnym aż 29. Nic więc dziwnego, że nie brakuje chętnych do korzystania z dobrodziejstw pocałunków, także w pracy.
Serwis rekrutacyjny MonsterPolska.pl przeprowadził ankietę na temat całowania się z kolegą lub koleżanką z pracy w polskich firmach. Co z niej wynika?

Okazało się, że prawie co trzeci ankietowany przyznaje się do pocałunku z kolegą bądź koleżanką z pracy. 22% respondentów zdradziło, że doświadczyło tego więcej niż raz, 8% zrobiło to jednorazowo. Jednak nawet ci którzy nie całowali się w pracy, czasami o tym myślą – z badania wynika, że co szósty z nas od czasu do czasu odrywa się od codziennych obowiązków i główkuje, jak uwieść kolegę lub koleżankę z pracy. 45 % uczestników badania zadeklarowało stanowczo, że„nigdy” nie zdecydowało się na pocałunek ze współpracownikiem, a 10 % uznało pytanie o całowanie w pracy jest nieodpowiednie, co – szczerze mówiąc – wcale nie oznacza, że za nieodpowiednie uznaje także samo całowanie…

Podobne pytanie również zadały swoim czytelnikom portale z rodziny Monstera w Czechach, Finlandii i na Węgrzech. Okazało się, że Polacy w porównaniu z innymi narodami są najmniej całuśni. O kilka procent całujących się w pracy wyprzedzają nas Finowie, przepaść powiększają Węgrzy, gdzie pocałunku ze współpracownikiem doświadczyło 50% badanych i na samym szczycie plasują się Czesi (57%). Może więc na gorące wakacje wcale nie trzeba będzie jechać na południe Włoch czy Hiszpanii – wystarczy czeska Praga? W pocałunkach w wyobraźni przodują z kolei Finowie – aż 60 % myślało o tym, żeby pocałować kolegę lub koleżankę z pracy, ale nie odważyło się tego zrobić. Nie bez powodu uważani są za ekstremalnych introwertyków!

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze