fbpx

Sport wzmaga ochotę na seks

Sport wzmaga ochotę na seks
123rf.com

Naukowcy przekonują, że sport dobrze wpływa na seks. Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Arkansas ćwiczenia fizyczne dwa, trzy razy w tygodniu prowadzą do aktywności seksualnej „powyżej średniej”.
Serwis Runnersworld.co.uk publikuje materiał na temat wpływu aktywności fizycznej na libido. Wynika z niego, że niechęci do seksu nie należy łączyć z brakiem energii wydatkowanej na uprawianie sportu. Wprost przeciwnie, regularne ćwiczenia zwiększają ochotę na miłosne igraszki. W części wynika to stąd, że sport bardzo skutecznie pozwala pozbyć się stresu, a to jest właśnie główny sabotażysta: im więcej stresu, tym niższe pożądanie i mniejsza przyjemność. Analizy poziomu hormonów wykazały, że po 20 minutach od intensywnego treningu kobiety osiągają „gotowość do seksu”. Brytyjski Psycholog, John McDermott potwierdza podobny efekt u mężczyzn. „Badania dowodzą, że mężczyzna, który wykonuje intensywne ćwiczenia przez 20-60 minut 2 do 5 razy w tygodniu, wytwarza więcej testosteronu, a to wpływa na większe pożądanie i zwiększa pewność siebie”. Aktywność fizyczna pozwala także wyrównać krążenie, czyli zapewnia dobre dotlenienie wszystkich narządów, oraz rozwijać mięśnie Kegla. Wreszcie, uprawianie sportu stymuluje produkcję tzw.hormonów szczęścia, endorfin, bardzo skutecznej broni w walce ze stresem dnia codziennego.

Zobacz również odzież damska koszulki sportowe

Napływ energii seksualnej związanej z uprawianiem sportu jest niezależny od wieku. Naukowcy z Harvardu zaobserwowali, że po uprawianiu sportu libido wzrasta zarówno u studentów, jak i dojrzałych osób (40-60 lat). W obu grupach wyższy poziom aktywności fizycznej oznaczał wyższy wskaźnik seksu. Zdaniem specjalistów nie należy jednak ograniczać tej zależności do fizjologii. Według McDermotta ważną rolę odgrywa tu psychologia: lepsza sprawność fizyczna to m.in. większe zaufanie do siebie.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze