fbpx

Związek z jedynakiem – 7 dowodów na to, że może być bardzo udany

Związek z jedynakiem – 7 dowodów na to, że może być bardzo udany
24227808 - young couple in love, attractive man and woman enjoying romantic evening on the beach watching the sunset

W powszechnej opinii panuje przekonanie, że jedynacy nie są dobrymi partnerami. Rozpieszczeni przez rodziców, samolubni i zarozumiali, nie stanowią dobrego materiału na męża czy żonę. Oczywiście są to krzywdzące stereotypy, którymi nie należy się kierować. Budowanie szczęśliwego związku to nie jest łatwe zadanie, niezależnie od tego, kto do tego budowania się zabiera: jedynacy, czy osoby wychowane w większych rodzinach. Jeśli jednak mimo wszystko nie potrafimy spojrzeć na jedynaka inaczej niż przez pryzmat popularnych, krzywdzących opinii, poszukajmy w nich pozytywnych elementów. Na dobry początek proponujemy 7 zalet, jakie wypływają z zachowań, przypisywanych jedynakom.

  1. Wysoko ceni niezależność i prawo do chwil samotności

W ten sam sposób będzie podchodzić do Twoich potrzeb –zrozumie, kiedy zechcesz pobyć sama, nie będzie zaborczy. Nie musisz się obawiać, że będzie robić ci sceny zazdrości o to, że nie masz ochoty na jego towarzystwo. Z drugiej jednak strony, tego samego będzie oczekiwać od Ciebie.

  1. Będzie szanować Twoje prawo do własności

Jako dziecko wszystko miał na wyłączność, nie musiał więc nauczyć się, jak to jest się dzielić pokojem, zabawkami, czy na przykład jedzeniem. Oczywiście, dorastając, pozbywamy się dziecięcych przyzwyczajeń, uczymy się poprawnych zasad współżycia w społeczeństwie, jednak zgodnie z powiedzeniem „czym skorupka za młodu nasiąknie…”, to, czego nauczyliśmy się w naszych najwcześniejszych latach, zawsze będziemy mieć gdzieś pod skórą. Z tego powodu nie przestanie szanować Twojego prawa do własności, nigdy nie zrobi Ci awantury o to, że nie chcesz się czymś podzielić.

  1. Jest samodzielny

Życie nauczyło go, że często musi liczyć sam na siebie, nie może zwrócić się po pomoc do rodzeństwa, którego nie ma. Nauczył się więc samodzielnie rozwiązywać niektóre swoje problemy. Z tego powodu masz niejako gwarancję i na to, że w przypadku kłopotów, nie będzie przed nimi uciekać lub próbować przerzucać na innych odpowiedzialność za rozwiązanie problemów.

  1. Jest w dobrych relacjach z rodzicami

W związku z tym, że jest jedynym dzieckiem swoich rodziców, łączy go z nimi wyjątkowa więź. To na nim rodzice skupiali całą swoją uwagę, to oni byli często towarzyszami jego zabaw. Skutkuje to tym, że rodzice stanowią istotną część życia jedynaka, również tego dorosłego. Jakie niesie to skutki dla Waszego związku? Jego rodzice na pewno będą częstym i stałym elementem waszego życia. Nastaw sie na w miarę częste telefony bądź wizyty. Przygotuj się również na to, że gdy rodzice osiągną podeszły wiek, to na twoim partnerze spocznie obowiązek roztoczenia nad nimi opieki. Nie brzmi zbyt optymistycznie? Spróbuj spojrzeć na to z drugiej strony – jedynak, mocno związany z własnymi rodzicami, najpewniej spróbuje stworzyć równie silną relację z własnymi dziećmi. Będzie na nie patrzył w sposób, w jaki jego rodzice patrzyli na niego – z dumą i miłością.

  1. Polubi Twoją rodzinę

Jedynak, pozbawiony towarzystwa rodzeństwa, na pewno bardzo doceni fakt, że akurat Ty pochodzisz z większej rodziny. Chętnie nawiąże kontakt z Twoim bliskimi, będzie szukał ich towarzystwa. Dodatkowo, wychowywany w domu, w którym rodzice przez pierwsze lata życia stanowili cały jego świat, z szacunkiem i otwartością podejdzie również i do twoich rodziców.

  1. Jest kreatywny

Z uwagi na brak rodzeństwa, a tym samym towarzystwa do zabaw, jedynak często zdany był sam na siebie w chwilach przeznaczonych na zabawę. Z tego powodu musiał nauczyć się szukać sobie zajęcia. Dzięki temu rozwinął wyobraźnię (zapytaj go, czy miał wymyślonego przyjaciela!) i kreatywność. Wiążąc się z jedynakiem, masz niejako gwarancję na to, że gdy zacznie się robić nudno, on wpadnie na pomysł, jak temu zaradzić. Jedynacy są mistrzami w wyszukiwaniu sposobów na zabicie nudy.

  1. Przyznaje się do błędów

W związku z tym, że jedynak wychowywał się bez rodzeństwa, nie nauczył się nigdy zrzucać winy na kogoś innego – nie miał takiej możliwości. Jeśli więc „nabroi”, nie będzie kręcić, tylko od razu przyzna się do winy.

Więcej na temat związków i seksualności można przeczytać na stronie eDarling: https://www.edarling.pl/

Zapraszamy do lektury artykułu Związek z jedynakiem. Czy to się może udać?:

https://www.edarling.pl/porady/zwiazek-z-jedynakiem

 

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze