Zwierciadło 3/2016

„ZWIERCIADŁO” z książką „Słodkie i zdrowe, czyli desery które możesz jeść codziennie”
11 lutego w sprzedaży ukazało się marcowe wydanie miesięcznika Zwierciadło (Wydawnictwo Zwierciadło) z książką „Słodkie i zdrowe, czyli desery które możesz jeść codziennie” (objętość 100 stron). Książeczka zwiera przepisy na zdrowe słodkości, które można jeść bez wyrzutów sumienia.
W książce znajdują się receptury na zdrowe i proste przekąski, które można przygotować w ciągu kilku minut. Autorka podaje również wartość odżywczą składników oraz korzyści ich działania dla organizmu.

Bohaterką marcowej okładki jest Katarzyna Kolenda-Zaleska – jedna z najlepszych polskich dziennikarek politycznych. W rozmowie ze Zwierciadłem przyznaje, że jest uzależniona od pracy, a polityka jest dla niej jak narkotyk. Dziennikarka zdradza kulisy swojej pracy: „Politycy mają długie jęzory. Już się nauczyłam, że nawet jak sprzedadzą newsa, to mają w tym swój interes. Trzeba być bardzo ostrożnym, żeby nie stać się narzędziem rozgrywki.”

Polecane tematy bieżącego wydania:

• TEMAT MIESIĄCA: Słowa miłości

Odczuwanie i wyrażanie miłości to najskuteczniejsze lekarstwo na stres, w którym żyjemy. Tylko dzięki uściskom możemy wyzbyć się bólu i gniewu, radykalnie zmniejszyć napięcie i lęk, i to zaledwie w ciągu kilku minut.

• SPOTKANIA: Jacek Poniedziałek. Pomiędzy „już”, a „jeszcze”

„Mądra. Bezkompromisowa. Śmiertelnie dowcipna. A przede wszystkim szczerze i prawdziwie ukazująca obraz niektórych wieloletnich związków. Ujawniająca wszystko jak leci: traumy, demony, strachy.” – tak Jacek Poniedziałek opowiada o sztuce „Kto się boi Virginii Woolf?”, którą wyreżyserował. Poza tym, w wywiadzie dla Zwierciadła, aktor i reżyser teatralny szczerze mówi o swoich lękach i miłości.

• POROZMAWIAJMY O MIŁOŚCI: Miłość nie zna wieku

Pokolenie 40-letnich Europejczyków zaczęło się zachwycać codziennością. Coraz większa jest też otwartość dojrzałych kobiet na miłość, pragną erotyki na poziomie zaawansowanym. Bo dopiero teraz mają szansę na seks wolny od oczekiwań, lęków, powinności.

• AKCJA SPOŁECZNA ZWIERCIADŁA KOCHAM NIE TRUJĘ

W kolejnej odsłonie cyklu mówimy o tym, że przyczyna wielu chorób leży w przewodzie pokarmowym. Lidia Trawińska, dietetyk kliniczny, w artykule „Tam, gdzie zaczyna się nasze zdrowie” podpowiada, co zrobić, aby zapewnić sobie prawidłową florę bakteryjną.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *