1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Slow Aging

Laser last minute

fot. iStock
Chcesz usunąć popękane naczynka, a może masz dosyć depilacji nóg? To ostatnia chwila, żeby skorzystać z zabiegów laserowych. Bez obaw, są one coraz bardziej skuteczne i mniej bolesne.

„W ciągu ostatnich pięciu, sześciu lat lasery przeszły prawdziwą rewolucję”, mówi Sławomir Sobusiak, dyrektor BTL Polska, firmy produkującej i dystrybuującej sprzęt medycyny estetycznej. „Postęp techniczny umożliwił skrócenie impulsów pracy laserów do nanosekund, a nawet pikosekund [bilionowe i miliardowe części sekundy]”. Co to dla nas oznacza? Mniejszy dyskomfort w trakcie zabiegu i świetne efekty przy minimalnym czasie rekonwalescencji.

Epilacja

Jeśli próbowałaś zabiegów laserowego usuwania owłosienia, ale z powodu bólu poddałaś się przed zakończeniem serii, zrób drugie podejście. „Jeszcze kilka lat temu głowice laserów obejmowały małą powierzchnię. Zabieg był skuteczny, ale długi i dość bolesny. Teraz w laserze LinScan zamiast klasycznego »stemplowania« (jednorazowego błysku światła) zastosowano technologię skanowania wybranego obszaru, trochę jak w ksero­kopiarce. Dzięki zastosowaniu dużej końcówki roboczej usuwanie owłosienia na dużych powierzchniach (nogi czy plecy) zostało znacząco skrócone. Zabieg jest równie skuteczny jak przy wcześniejszych laserach, ale w odczuciu pacjenta bardziej komfortowy”, mówi  Sobusiak.

Odmładzanie

Zabiegi laserowego odmładzania polegają na kontrolowanym oparzeniu skóry. „Jednak zastosowany w nowoczesnych laserach łagodny tryb Piano sprawia, że są przyjemne. Jednocześnie dają szybkie, widoczne efekty poprawy wyglądu. Ujędrniają, złuszczają, redukują zmarszczki i tzw. chomiczki. Jedyną niedogodnością jest napięcie i zaczerwienienie twarzy po zabiegu. Dlatego procedurę najlepiej jest przeprowadzać przed weekendem, a w domu nawilżać i natłuszczać skórę. To wystarczy, by przywrócić jej komfort. O szczegółach informuje lekarz, warto jednak pamiętać, że nie zaleca się stosowania leków przeciw­zapalnych. Łagodzą dyskomfort i przyspieszają gojenie, ale tym samym zmniejszają efekty zabiegu”, tłumaczy Sławomir Sobusiak.

Koniec trądziku

Zabiegi IPL Exilite lub laserem neodymowo-yagowym mają działanie przeciwzapalne i bakteriobójcze. Są skuteczne nawet w ciężkich przypadkach trądziku. W sposób termiczny uszkadzają bakterie Propioni­bacterium acnes, odpowiedzialne za powstawanie zmian trądzikowych. „W zależności od stanu skóry zabiegi leczące trądzik można połączyć z delikatnym pilingiem laserowym. To dobre rozwiązanie w przypadku, gdy nie działa leczenie farmakologiczne. Jednak między zakończeniem terapii a zabiegami laserowymi powinno minąć przynajmniej kilka miesięcy, ponieważ większość doustnych leków przeciwtrądzikowych ma działanie fotouczulające”.

Cichy sen

Wydaje się, że chrapanie doskwiera najbardziej osobom, z którymi dzielimy sen. Jednak badania pokazują, że przez tę dolegliwość sami jesteśmy mniej wypoczęci, organizm jest niedotleniony, co zmniejsza zdolność tkanek do regeneracji. Główne przyczyny chrapania to krzywa przegroda nosowa, wada anatomiczna budowy gardła. „Jednak większość z nas zaczyna po prostu chrapać z wiekiem, gdy zwiotczeniu ulegają mięśnie i tkanki. Kto nie wierzy, może skorzystać z aplikacji na telefon SnoreLab – monitoruje sen i pokazuje, jak głośno chrapiemy. Rozwiązaniem problemu jest nieinwazyjna metoda obkurczania tylnej części podniebienia miękkiego laserem Fotona”, mówi Sobusiak. Zabieg jest bezbolesny, nie wymaga rekonwalescencji, a efekt utrzymuje się mniej więcej przez półtora roku.

SŁAWOMIR SOBUSIAK dyrektor BTL Polska.

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze