1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Slow Aging
  4. >
  5. Zabiegi medycyny estetycznej warte swojej ceny

Zabiegi medycyny estetycznej warte swojej ceny

Ceny zabiegów medycyny estetycznej bywają różne, często dość wysokie. Niektóre z nich są jednak na tyle skuteczne, a ich efekt długotrwały, że warto wydać na nie trochę więcej. Jak nie zagubić się w gąszczu ofert klinik i gabinetów? Poniżej krótki przegląd zabiegów na twarz i na ciało, które z pewnością są warte swojej ceny.  

Piękna twarz

Zabiegi odmładzające na twarz to szeroka gałąź medycyny Anti-Aging, w ramach której możemy znaleźć wiele produktów w zróżnicowanych cenach. Zabieg z wykorzystaniem linii A-classic marki KLAPP Cosmetics zapewnia długofalowe dotlenienie i rewitalizację, czyni skórę elastyczną, rozjaśnioną, i nawilżoną, a zmarszczki mimiczne w widoczny sposób spłycone, to efekty 90-minutowego zabiegu, którego cena jest zależna od konkretnego gabinetu.

Warto zainteresować się też zabiegiem na twarz, szyję i okolice oczu PERFECT REVIVAL AHA+C 35 % marki Dr Irena Eris. Zawarte w nim kwasy AHA działają nawilżająco, wybielająco i normalizująco, co w efekcie poprawia koloryt cery, a  działanie witaminy C hamuje produkcję melaniny, rozjaśnia skórę i wspomaga usuwanie przebarwień. Cena podstawowa: 490 zł. Wersja z infuzją tlenową i mezoterapią bezigłową: 800 zł.

Inną godną uwagi propozycją jest zabieg z kwasem hialuronowym Juvéderm VOLITE, przeznaczony dla osób, których skóra jest zmęczona, przesuszona i poszarzała, z widocznymi oznakami upływającego czasu. W zależności od obszaru podawania preparatu, zabieg kosztuje ok. 1500-2000 zł. –  Jeden zabieg poprawia nawilżenie i elastyczność skóry oraz wypełnia siatkę drobnych zmarszczek nawet do 9 miesięcy. Oprócz wspomnianej trwałości osiąganych rezultatów preparat ten charakteryzuje się także większą skutecznością – mówi dr Aleksandra Jagielska ze Sthetic Klinika dr Jagielskiej.

Miłośnicy nowości powinni zwrócić uwagę na zabieg z użyciem preparatu Sunekos® –  nowość w Polsce. To przebadane klinicznie połączenie nieusieciowanego kwasu hialuronowego i opatentowanej sekwencji aminokwasów. – Najbardziej wyróżnia go fakt, że żaden inny dostępny na rynku preparat nie jest tak delikatny, a zarazem skuteczny w rewitalizacji wrażliwej okolicy oka. Zastosowanie Sunekos® 200 niweluje oznaki starzenia, a także nawilża i ujędrnia skórę – tłumaczy dr Andrzej Krajewski z Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej w Kołobrzegu. Jeden zabieg Sunekos® 200 kosztuje ok. 900 zł, zaś Sunekos® 1200 (silniejszy) – 1500 zł.

Inną propozycją, szczególnie ciekawą w okresie letnim, jest Hydrobalans.Zabieg sprawdza się latem oraz po urlopie, kiedy skóra zmaga się z nadmiernym działaniem promieni słonecznych oraz wysokimi temperaturami. Zabieg wzmacnia odporność na działanie wolnych rodników, natomiast obecny w preparatach kwas hialuronowy daje efekt długotrwałego nawilżenia, co jest ważne szczególnie teraz – mówi dr Krzysztof Kaczyński z Kaczyńscy Clinic. Cena: od 690 zł.

Zgrabne ciało

CoolSculpting to jedna z najnowocześniejszych technologii wykorzystujących zjawisko kriolipolizy, przeznaczona do nieinwazyjnej redukcji lokalnego nagromadzenia tkanki tłuszczowej. 10-letnie obserwacje kliniczne i tysiące wykonanych do tej pory procedur zabiegowych potwierdzają jego skuteczność i wysoki profil bezpieczeństwa. Cena: od 1200 zł.

Szczególny rodzaj zabiegów do modelowania ciała opiera się na HIFU, czyli ultradźwiękach. – Ta zastosowana np. w urządzeniu SonoQueen technologia ma za zadanie perfekcyjne skupić falę ultradźwiękową o wysokiej częstotliwości na niewielkim, punktowym obszarze. Wiązka ultradźwięków  oddziałuje na komórki skóry głębokiej, a także w tkance podskórnej i na poziomie SMAS, czyli warstwie powięziowej twarzy – mówi dr Monika Kuźmińska z Yonelle Zwolińska Beauty Institute.

Wspomnianą technologię HIFU, zastosowaną także w urządzeniu Ultraskin II docenia także dr Ewa Rybicka. – W Klinice Estetica Nova, stosuję urządzenie Ultraskin II. Z jednej strony jest najsilniejszym obecnie  HIFU na rynku, z drugiej daje możliwość precyzyjnego regulowania gęstości i długości impulsów, a więc zapewnia większą kontrolę i przewidywalność efektów. Cena: w zależności od obszaru i ilości wykorzystanych impulsów, np. brzuch od 3000 zł, twarz od 3500 zł.

W Klinice La Perla do modelowania sylwetki polecany jest zabieg Scizer. W zależności od obszaru ciała, kosztuje on od 500 do 9000 zł. – Już jeden zabieg wystarcza, by zobaczyć znaczącą i trwałą różnicę w wyglądzie ciała – mówi Estera Wojtczuk, główny kosmetolog Kliniki La Perla. – Następnie, stopniowo przez około trzy miesiące, osiągnięte rezultaty pogłębiają się i polepszają. Tkanka tłuszczowa zostaje zredukowana, skóra jest wygładzona i ujędrniona – dodaje.

Przed wizytą w gabinecie medycyny estetycznej warto zrobić szczegółowe rozeznanie, aby przeznaczyć pieniądze na to, co zagwarantuje nam dobre i długotrwałe efekty warte ceny danego zabiegu.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze