1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Slow Aging
  4. >
  5. Przewodnik po laserach

Przewodnik po laserach

fot. iStock
Pod nazwą „laser” kryje się mnóstwo urządzeń. Przedstawiamy te, które można najczęściej znaleźć w dobrych gabinetach. Nie trzeba jednak znać ich nazw, bo dobór odpowiedniego lasera należy do lekarza, podobnie jak klasyfikacja do zabiegu. Natomiast samą epilację może wykonywać już kosmetolog.

Syneron E-Max

Laser wykorzystuje technologię ELOS™ jednoczesnego  uzupełniania się energii elektrycznej i świetlnej, co zapewnia dobre efekty epilacji i ochronę skóry. Usuwa włosy w każdym kolorze (ciemne i grube szybciej). Pełna kuracja to 5–6 zabiegów. Po zabiegu skóra przez kilka dni może być podrażniona i zaczerwieniona.

Prowave

Urządzenie z podczerwienią, które umożliwia dobranie długości fal do typu owłosienia. Zabiegi nie są bolesne, zajmują mało czasu, np. całe nogi tylko około 20 minut.

Elos

Zastosowano tutaj technologię, która łączy dwa źródła energii: światło i prąd RF.  Urządzenie polecane jest do każdego rodzaju włosów (także bardzo jasnych i rudych), może być stosowane na opalonej skórze (lekko lub średnio). Wyposażone jest w system kontroli nagrzewania skóry, co nie pozwala na poparzenia, a także głowice chłodzące.

LinScan

Laser diodowy, jako jedyny na świecie oferuje niezwykle szybkie usuwanie włosów, nawet przy dużej powierzchni zabiegowej – epilację nóg możemy wykonać już w 15–30 minut! Dzięki kontaktowemu chłodzeniu skóry i inteligentnemu oprogramowaniu daje gwarancję skutecznej epilacji w przypadku jasnych i ciemnych typów skóry.

Mediostar Next Pro

Urządzenie ma aż 6 głowic, które dobierane są do typu włosów i skóry (także przy ciemnej karnacji). Jedną z nich jest głowica aleksandrytowa Alex przeznaczona do usuwania owłosienia przy typowym polskim fototypie. Laser ma wysoką moc, co może skrócić serię zabiegów.

Palomar Vectus

To laser diodowy o długości fali 810 nanometrów. Jako jedyny wyposażony jest w czytnik poziomu melaniny w skórze, co pozwala na optymalne ustawienie jego parametrów. Dzięki kontaktowemu chłodzeniu zabieg nie jest bolesny. Ma też dużą głowicę, która przyspiesza epilację dużych partii ciała.

Soprano Ice

– podczas zabiegu mieszki włosowe poddawane są krótkim, często powtarzanym impulsom. Ryzyko poparzenia jest zminimalizowane, podobnie jak wrastanie włosów. Urządzenie ma też małą głowicę do usuwania włosów w miejscach trudno dostępnych, np. w nosie czy uszach. Zabiegi można wykonywać przez cały rok, także na opalonej skórze.

Fotona

Jego celem nie jest melanina, tylko brodawka skórna, składająca się z maleńkich naczyń włosowatych otaczających włos. Światło lasera niszczy naczynka odżywiające cebulkę włosa. Mieszek obumiera, a włosek już nie odrasta. Wiązka emitowana przez ten laser dociera do najgłębiej położonych mieszków. Zabiegi są bardzo skuteczne. Już po pierwszym znika 20–30 proc. włosów.

Light Sheer Duet

Laser diodowy, za pomocą którego można wykonywać zabiegi u osób o różnych typach karnacji (także ciemniejszej) i różnych kolorach włosów. System zasysania skóry Vacum pozwala na bezpieczną epilację także w przypadku skóry wrażliwej czy też z tendencją do pękających naczynek.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze