1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Slow Aging

Usta, usta

(Fot. Getty Images)
Subtelnie powiększone, gładkie i nawilżone – taki efekt daje nowy, jeszcze bardziej plastyczny preparat do modelowania ust Art Filler Lips Soft marki Fillmed. Brzmi kusząco.

Czy rzeczywiście zabiegi powiększania i modelowania ust są tak bardzo popularne?Nigdy nie prowadziłam statystyk, ile takich zabiegów wykonuję, ale myślę, że zabiegi na usta stanowią około 50 proc. wszystkich zabiegów, więc jest to stosunkowo dużo.

Pacjentki przychodzą z jasno określonym celem – chcę mieć większe, bardziej zmysłowe usta? Większość pacjentek przychodzi już zdecydowana na powiększenie ust. Są jednak zabiegi, jak np. korekta nosa, podczas których, aby zachować prawidłową symetrię twarzy, należy wykonać również zabieg korekty ust i brody. Zdarza się też, że panie przychodzą na zabieg powiększania ust, ale okazuje się, że ich usta układają się w tzw. zamknięty trójkąt. Gdy pacjentki proszą, abym zmieniła kształt czerwieni wargowej, tłumaczę, że twarz jest mięśniową pajęczyną: jeśli uniesiemy mięsień w górnej partii twarzy, pociągnie on za sobą dolne partie. Czasami zabiegiem powiększania ust nie da się zlikwidować problemu, z którym pacjentka przychodzi. Tak jest np. w przypadku asymetrii ust, gdy jedna część – prawa lub lewa – jest bardziej opadnięta. Wtedy prawidłową kolejnością jest wykonanie wolumetrii twarzy i na koniec powiększenie ust.

To moje zadanie, aby przekonać pacjentkę i wytłumaczyć jej przede wszystkim, skąd się bierze dany problem. Na twarz należy patrzeć kompleksowo, a nie tylko na konkretną jej część.

Ma pani ostatnio nową miłość – preparat Art Filler Lips Soft, przeznaczony do zabiegów na usta. Art Filler Lips Soft marki Fillmed pozwala przede wszystkim na podkreślenie naturalnego kształtu ust, przy zapewnieniu bardzo delikatnego efektu powiększenia. Sprawdza się idealnie u osób, które chcą osiągnąć bardzo subtelny kontur i objętość warg, a wyróżnia się na tle innych produktów dedykowanych ustom właśnie dzięki tej delikatności. Gęstość kwasu hialuronowego zawartego w jego ampułce jest taka sama jak w Art Filler Lips, natomiast technologia tego materiału pozwala na większą plastyczność, subtelność, można ładnie go rozmasować, uplastycznić. Art Filler Lips Soft stosuję także do zmarszczek wokół ust, do zmarszczek palacza czy „marionetek”, czasami również do płytkiego podania w fałdy nosowo-wargowe. To jeden z ulubionych preparatów w moim gabinecie i na pewno długo będę mu wierna.

Czy kobiety chętnie przyznają się do korekcji ust? Zdarza się, że ukrywają to przed rodziną, a szczególnie przed mężem. Pacjentki mówią, że uderzyły się w kierownicę  samochodu, gwałtownie hamując czy w kuchenną szafkę. Często pojawiają się tłumaczenia, że zjadły truskawki, porzeczki czy granat i stąd zmiany alergiczne wokół ust. Idealnie byłoby, żeby koleżanki w pracy nie wiedziały, że byłyśmy na zabiegu, ale żeby zauważyły, że wyglądamy młodziej i bardziej świeżo. Obecnie zabiegi medycyny estetycznej są już tak popularne i dostępne, że powoli przestają być tematem tabu. Coraz więcej zarówno kobiet, jak i mężczyzn otwarcie mówi o wizycie w klinice medycyny estetycznej.

Usta, ustaJoanna Gruber-Miazga lek. stomatolog, lekarz medycyny estetycznej, ClinicaNova w Gdańsku.

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze