1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Slow Aging

Naturalny efekt przede wszystkim - autorska terapia dr Strzałkowskiego

(Fot. Getty Images)
Hi-tech Collagen Therapy to opracowana przez doktora Strzałkowskiego terapia odmładzająca i ujędrniająca skórę. Jesienią, gdy opalenizna znika, a słońce nie operuje już tak mocno, jest najlepszy moment na skorzystanie z tego zabiegu.

Hi-tech Collagen Therapy to tak naprawdę trzy zabiegi w jednym, dodatkowo uzupełnione pielęgnacją domową i suplementacją. Przez wiele lat uczyłem się i pracowałem w Niemczech. Tam pacjentki zawsze oczekiwały naturalnych rezultatów. Chciały wyglądać młodziej, świeżo, ale żeby nie było widać, że „coś sobie zrobiły”. Na tych doświadczeniach opiera się filozofia tworzonych przeze mnie zabiegów. Jej trzy główne filary to naturalne piękno, minimal invasive – maximum effective therapy, czyli naturalny efekt i wysoka skuteczność przy użyciu jak najmniej inwazyjnych metod. Taki był też punkt wyjścia do opracowania Hi-tech Collagen Therapy. Zaczynamy od zabiegu w gabinecie, który składa się z kilku etapów. Najpierw metodą mezoterapii próżniowej wieloigłowej podajemy do skóry preparat kolagenowy. Następnie wykonujemy zabieg laserem frakcyjnym CO2 i nakładamy na skórę osocze bogatopłytkowe pobrane od pacjenta. Na koniec skóra chłodzona jest chłodziarką medyczną. Różnica temperatur (strumień powietrza z urządzenia ma -21ºC) również jest czynnikiem aktywującym regenerację. Do domu pacjentka otrzymuje dwa produkty pielęgnacyjne – krem z filtrem ochronnym SPF 50 oraz krem rozjaśniający i zapobiegający powstawaniu przebarwień oraz zestaw czterech naturalnych nutrikosmetyków francuskiej marki D-LAB Nutricosmetics.

Wróćmy do pierwszej części zabiegu. Na czym polega mezoterapia próżniowa wieloigłowa? Jest to mezoterapia, którą wykonujemy urządzeniem Vital Injector 2. Jest ono wyposażone w specjalny system vacuum, który unosi skórę, wyrównuje jej powierzchnię, odciąga od naczyń krwionośnych i od nerwów. Do tak „zassanego” kawałka skóry wbijanych jest pięć igieł i wstrzykiwany preparat kolagenowy. Dzięki temu ukłucia nie bolą i nie powstają siniaczki. Ponadto mamy pewność, że preparat został podany równomiernie, na tej samej głębokości na całej powierzchni twarzy. Stosowany w tym etapie zabiegu preparat kolagenowy ma właściwości biostymulujące. Działa rewitalizująco i stymuluje przebudowę skóry.

Potem laser, osocze bogatopłytkowe i chłodzenie… Wszystko po to, żeby na różne sposoby pobudzić produkcję kolagenu i zagęścić skórę. Najważniejszym punktem Hi-tech Collagen Therapy jest zabieg laserem frakcyjnym, czyli kontrolowane mikrouszkodzenia laserowe. Pozostałe procedury – mezoterapia, podanie atelokolagenu, osocze bogatopłytkowe i chłodzenie – pozwalają nam wzmocnić efekty działania lasera. Nie można zapominać o nutrikosmetykach, które stosowane regularnie dostarczają organizmowi składników niezbędnych do produkcji kolagenu, ale także skracają okres rekonwalescencji. Już po miesiącu od zabiegu skóra jest pogrubiona, odmłodzona, drobne zmarszczki są zredukowane.

Franciszek Strzałkowski - lekarz medycyny estetycznej, anestezjolog, założyciel Kliniki Strzałkowski w warszawie (Fot. materiały prasowe)

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze