1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Slow Aging

Emerald laser – modelowanie ciała zielonym światłem

(Fot. materiały partnera)
Im bliżej wakacji tym większe zainteresowanie zabiegami modelowania ciała. Jak wyglądają najnowsze trendy? Na jakie efekty możemy liczyć? Czy poprawa sylwetki bez okresu rekonwalescencji jest możliwa? Jak zredukować obwody ciała dzięki laseroterapii? Na te pytania odpowiada dr Aleksandra Rek z renomowanej warszawskiej Kliniki Femmed.

W czasie pandemii trendy w medycynie estetycznej uległy widoczniej zmianie. Jakie tendencje dominują aktualnie w branży?
To prawda, że pandemia sporo zmieniła w potrzebach i oczekiwaniach pacjentów. Jednak główna tendencja w medycynie estetycznej, którą jest skupienie na naturalnych efektach zabiegów, widoczna była już wcześniej. Pandemia jedynie przyspieszyła rozwój tego trendu. Jeśli chodzi o modelowanie ciała pacjenci szukają alternatyw dla zabiegów mocno inwazyjnych. Wiąże się to przede wszystkim z brakiem czasu na rekonwalescencję pozabiegową. Jednocześnie nie chcą rezygnować ze szczupłej i zgrabnej sylwetki.

Co może Pan zaproponować pacjentom Kliniki Femmed, którzy chcą zrzucić kilka centymetrów, a nie chcą skorzystać z klasycznej liposukcji?
Dysponujemy dwoma bardzo skutecznymi rozwiązaniami, które możemy stosować oddzielnie lub jako terapie wzajemnie się uzupełniające. Pierwszym z nich jest zielony laser Emerald, drugim lipoliza iniekcyjna.

(Fot. materiały partnera)

Laseroterapia jako sposób na modelowanie sylwetki? To zaskakujące rozwiązanie. Na czym ono polega?
To prawda. Pacjenci na początku są zaskoczeni taką propozycją. Klinika Femmed jako pierwsza w Polsce wprowadziła do swojej oferty nietermiczny laser niskoenergetyczny Emerald o unikalnym w skali rynku działaniu. Stanowi on niezwykle skuteczną alternatywę dla metod chirurgicznych, jest w pełni bezdotykowy i nie wymagają okresu rekonwalescencji. W ten sposób idealnie wpisuje się w aktualne trendy. Opartą na nim terapię polecamy osobom pragnącym zobaczyć szybkie efekty przy minimalnym nakładzie czasu i jednoczesnym braku inwazyjności zabiegu. Emerald to laser wykorzystywany do terapii otyłości i redukcji obwodów ciała oraz w celu jego modelowania. Zastosowane w nim rozwiązanie stanowi unikat w skali światowej. Dodatkowo jest ono tak skuteczne, że zostało zatwierdzone przez FDA jako terapia stosowana u pacjentów z BMI sięgającym 40 oraz doskonałe uzupełnienie niechirurgicznych rozwiązań odchudzających.

Jak wygląda zabieg? Czego możemy się spodziewać?
Metoda działania lasera Emerald jest zarówno skuteczna jak i przełomowa. Tak jak w przypadku każdego innego zabiegu laseroterapii kierujemy wiązkę laserową na problematyczny obszar ciała. Jej zadaniem jest w tym przypadku uwolnienie z komórek tłuszczu, który następnie zostaje usunięty przez układ limfatyczny pacjenta. Jednocześnie poddane zabiegowi komórki po opróżnieniu z tłuszczu wysyłają do mózgu prawidłowy sygnał, co pozwala im funkcjonować na nowo jako zdrowe, chude komórki tłuszczowe. W efekcie w naszym organizmie rozpoczyna się wyjątkowy kaskadowy proces komunikacji w całej tkance tłuszczowej. W odpowiedzi na sygnał komórek poddanych zabiegowi inne komórki tłuszczowe reagują w ten sam sposób, uwalniając swoją zawartość. Zapytała Pani o efekty. Zabieg prowadzi do redukcji tkanki tłuszczowej na poziomie 2,5 kg tłuszczu w zaledwie trzech sesjach zabiegowych. Badania kliniczne potwierdzają utratę około 15 cm w obwodach ciała w efekcie zabiegów. Z lasera mogą z powodzeniem skorzystać także osoby, które borykają się z problemem cellulitu, ponieważ – jak każdy laser – powoduje on przebudowę struktur kolagenu. Jest to więc terapia bardzo efektywna, niewymagająca znacznego nakładu czasu i nieinwazyjna. Emerald umożliwia organizmowi naprawę, odmłodzenie i odnowę poprzez wykorzystanie jego własnych, autologicznych zdolności do funkcjonowania na wyższym poziomie poprzez aktywność komórkową.

(Fot. materiały partnera)

Wspomniała doktor na początku także o lipolizie iniekcyjnej. Jak wygląda ten zabieg i czemu warto z niego skorzystać?
Lipoliza to małoinwazyjny zabieg idealny do modelowania wybranych obszarów ciała, jak np. podbródek, boczki czy brzuch. Właśnie dlatego stanowi doskonałe uzupełnienie laseroterapii Emerald. Zabieg ma na celu rozpuszczenie nadmiaru tkanki tłuszczowej poprzez wstrzyknięcie w wybrany obszar substancji niszczącej komórki tłuszczowe, które następnie są transportowane przez organizm do wątroby i usuwane z organizmu. Nie wymaga on także rekonwalescencji.

Więcej informacji na www.femmed.pl

Dr Aleksandra Rek z renomowanej warszawskiej Kliniki Femmed (Fot. materiały partnera)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze