1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Slow Aging

Liposukcja infradźwiękowa

(Fot. iStock)
Czym jest liposukcja infradźwiękowa, kto może z niej skorzystać i jakie daje efekty, zapytaliśmy naszego eksperta – dr Waldemara Jankowiaka z poznańskiej Kliniki Estetyki Ciała.

Liposukcja jest najskuteczniejszym sposobem usunięcia miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki. Jej efekty są spektakularne i trwałe, a skuteczność nieporównywalnie większa w porównaniu z tzw. nieinwazyjnymi zabiegami modelującymi lub wyszczuplającymi.

Liposukcja infradźwiękowa to zaawansowana technologicznie odmiana zwykłej liposukcji. Polega na modelowaniu sylwetki przy pomocy infradźwięków, których częstotliwość jest niska i nie przekracza 20Hz. Powodują one odseparowanie tkanki tłuszczowej od tkanek nietłuszczowych przy jednoczesnym omijaniu naczyń i nerwów. Zmniejsza to znacznie ryzyko występowania krwawień oraz innych powikłań okołozabiegowych, takich jak powstawanie krwiaków czy obrzęków. Ponadto dzięki oddziaływaniu na receptory odpowiedzialne za odczuwanie bólu zmniejsza nieprzyjemne doznania podczas zabiegu. Pozwala to na ograniczenie ilości środka znieczulającego, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo zabiegu. Jest to zabieg znacznie mniej inwazyjny niż klasyczna liposukcja.

Dzięki liposukcji infradźwiękowej możliwe jest trwałe usunięcie od 50 ml do nawet 4–5 litrów tkanki tłuszczowej. Zabieg może być wykonywany u osób o prawidłowej masie ciała oraz u osób z nadwagą. Jest doskonałym rozwiązaniem dla osób z miejscowym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej, trudnym do korekcji w inny sposób, powodującym dysproporcje sylwetki. Szczególnie zalecana jest dla osób z tkanką tłuszczową nagromadzoną na brzuchu, wewnętrznej lub zewnętrznej części ud, na pośladkach, podbródku, łydkach i ramionach.

Usuwanie tkanki tłuszczowej metodą liposukcji wykonuje się w znieczuleniu miejscowym (nasiękowym). Przy obecnych metodach i precyzji zabiegu nie jest konieczne stosowanie znieczulenia ogólnego (narkozy). Taka procedura korzystnie wpływa na bezpieczeństwo zabiegu i pozwala na szybszą rekonwalescencję. Po zabiegu pacjent samodzielnie opuszcza klinikę już w dniu zabiegu. Wizyta w kolejnych dniach jest niezbędna w celu zmiany opatrunku, po czym pacjent może powrócić do swojej codziennej aktywności, z uprawianiem aktywności fizycznej włącznie.

Należy pamiętać, że w przypadku znacznej otyłości liposukcja stanowi tylko element kompleksowego leczenia i nie jest właściwym sposobem na szybkie odchudzanie. Przeciwwskazaniami do zabiegu są: infekcja ogólna, stany zapalne skóry w miejscu zabiegu, choroba nowotworowa, ciąża i laktacja, zaburzenia krzepnięcia krwi.

Cena zabiegu w zależności od obszaru: od 3 tyś. zł

Więcej informacji na: www.kec.pl

Dr Waldemar Jankowiak z poznańskiej Kliniki Estetyki Ciała (Fot. materiały partnera)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze