1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Slow Aging

Szybkie i skuteczne odmłodzenie skóry – czy to możliwe?

(Fot. materiały partnera)
O to, czy można szybko, bezinwazyjnie a przede wszystkim skutecznie odmłodzić skórę, zapytaliśmy naszą ekspertkę – dr Annę Antczak z wrocławskiej kliniki Dermamed.

Moim pacjentom polecam zabieg Sofwave, który jest nową generacją nieinwazyjnego liftingu i likwidacji zmarszczek. To pierwsze urządzenie działające w technologii SUPERB (SYNCHRONOUS ULTRASOUND PARALLEL BEAM TECHNOLOGY, co w tłumaczeniu oznacza technologię synchronicznych, równoległych wiązek ultradźwiękowych). Jest to przełomowa technologia wykorzystywana w nieinwazyjnych zabiegach redukcji zmarszczek i zwiększania napięcia skóry w obszarze twarzy i szyi, zaaprobowana przez amerykańską FDA.

Jak działa Sofwave?
Działanie Sofwave polega na sprowokowaniu przebudowy kolagenu, wzroście napięcia skóry i spłycaniu zmarszczek. W trakcie zabiegu Sofwave energia ultradźwięków przenika przez powierzchnię skóry i podgrzewa środkowe jej warstwy na głębokości 1,5 mm. Uszkodzenia termiczne powstałe w skórze właściwej na skutek działania ultradźwięków są przyczyną rozpoczęcia intensywnej przebudowy tkanki. Przyczyniają się do obkurczenia występujących w skórze włókien kolagenowych oraz do stymulacji syntezy nowych włókien. Głębokość i nasilenie energii wykorzystanej w urządzeniu podczas zabiegu mino pozornych podobieństw – jest to procedura zupełnie odmienna od popularnego HiFu.

Jak wygląda zabieg Sofwave?
Zabieg trwa 10–30 minut w zależności od leczonej okolicy. Polega na wykonaniu od kilkunastu do kilkudziesięciu impulsów w okolicę zabiegową. Przykładowo; w okolicy „chomiczków” z reguły wykonujemy po 50 impulsów na stronę. Sam impuls trwa około 5 sekund. Składa się z trzech faz. Pierwsza faza to schładzanie skóry przez technologię Sofcool. Następnie przebiega krótki impuls technologii SUPERB, odczuwalny jako seria kilku delikatnych uderzeń. Na koniec – ponowne schładzanie skóry technologią Sofcool. Po zabiegu skóra może być przejściowo zaczerwieniona, może wystąpić delikatny obrzęk, który nie wyklucza z codziennej aktywności. Po zabiegu Sofwave można nałożyć makijaż.

Kiedy pojawią się efekty zabiegu Sofwave?
Po zabiegu następuje silna regeneracja skóry, związana m.in. z silną syntezą kolagenu. Efekt zabiegu wynika z naturalnego mechanizmu naprawczego skóry i pojawia się po około 3 miesiącach.

W jakich wskazaniach stosowany jest Sofwave?
Zastosowanie tego urządzenia nie ma praktycznie ograniczeń. W Dermamed stosujemy to urządzenie w zależności od wskazań, dotychczas przeprowadzonych innych zabiegów, możliwości łączenia z różnymi innymi technologiami. Najczęściej stosujemy go na policzkach, szczególnie tzw. „chomiczkach”, szyi, podbródku i w celu uniesienia brwi.

Dr Anna Antczak z wrocławskiej kliniki Dermamed (Fot. materiały partnera)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze