1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Slow Aging

Jak optycznie zmniejszyć nos i wyszczuplić twarz?

(Fot. materiały partnera)
O to, jak optycznie zmniejszyć nos i wyszczuplić twarz, zapytaliśmy naszego eksperta – dr n. med. Cezarego Pszennego z Timne Clinic w Warszawie.

Panie Doktorze, czy dzięki zabiegom medycyny estetycznej można zmniejszyć nos lub wyszczuplić twarz?
Medycyna estetyczna daje ogromne możliwości poprawy wyglądu, o ile zabiegi wykonuje doświadczony specjalista, który ma estetyczne wyczucie i potrafi podejść do pacjenta indywidualnie. Można nie tylko przywrócić twarzy młody wygląd, ale też wyszczuplić ją optycznie i sprawić, że nos będzie wydawał się mniejszy i smuklejszy.

W jaki sposób można dokonać takich zmian?
Wyszczuplenie twarzy można osiągnąć dodając jej we właściwych punktach objętości. Te same reguły dotyczą nosa. Podając w odpowiednie miejsca kwas hialuronowy, możemy go optycznie zmniejszyć, działając na zasadzie zmiany proporcji. Jeżeli proporcje nosa będą zmienione w stosunku do ust, odległości do brody czy wysokości czoła, to ten sam nos w odbiorze innych osób, patrzących na pacjenta, będzie wydawał się mniejszy.

A co z osobami o okrągłej twarzy? Czy można ją wyszczuplić?
U osoby, która ma bardzo okrągłą twarz i nie chce zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego lub nie można jej już go więcej podać, warto zastosować technikę przy użyciu nici. Największą siłę unoszącą mają nici z haczykami i właśnie te są używane w medycynie estetycznej najczęściej. Są też nici gładkie, które działają na zasadzie sprężynek – napinają skórę na zasadzie rozpierania i uniesienia. Nici poza uniesieniem tkanek inicjują również tworzenie nowego kolagenu, co daje efekt odmładzający.

Więcej na: www.timeclinic.pl

Dr Cezary Pszenny (Fot. materiały partnera)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze