Źródła: Berlitz

Hajfa – miasto portowe

Gwarne miasto portowe, w którym Żydzi i Arabowie żyją we względnej harmonii. Najbardziej charakterystyczną budowlą jest sanktuarium bahaitów, zwieńczone efektowną kopułą i otoczone przepięknym ogrodem.

Bułgaria – słońce i dobra kuchnia

Bułgarię od zawsze odwiedzano dla jej wspaniałego wybrzeża. Rzymscy cesarze, XIX-wieczni arystokraci, członkowie biura politycznego i turyści w zorganizowanych grupach – wszyscy oni chętnie spędzali wakacje nad Morzem Czarnym.

Dania i jej mieszkańcy

Mała, ale doskonale ukształtowana Dania jest ojczyzną ludzi rozmiłowanych w zabawie i świadomych problemów środowiska naturalnego.

Atmosfera Wenecji

Przypominająca bardziej scenografię teatralną niż żywe miasto, Wenecja od wieków zachwyca przybyszów. Uwodzi i fascynuje, ale też potrafi przytłoczyć i wprowadzić w zakłopotanie. Portretowana bez końca przez pisarzy, malarzy i filozofów (…)

Uzbekistan – na Jedwabnym Szlaku

Za żyzną Kotliną Fergańską leżą Samarkanda i Buchara, wielkie miasta ze wspaniałą architekturą z czasów Timurydów. Dalej na zachód, blisko Amu-darii, na spotkanie podróżującego Jedwabnym Szlakiem wychodzą wynurzające się z piasków pustyni starożytne miasta.

Szwecja – po sąsiedzku

Od światowej metropolii – Sztokholmu – do dzikiej górskiej przyrody, Szwecja kusi turystów niezwykłą różnorodnością.

Brunei Darussalam

Malutki, bogaty w ropę naftową sułtanat niedaleko równika, na północnym wybrzeżu Borneo, intryguje przyjezdnych swym bogactwem, kultura islamu i dziką dżunglą w głębi lądu.

RPA słynie z przepięknej przyrody…

W 1879 r. pisarz Matthew Arnold po powrocie z Afryki Południowej zauważył, że wieści z tego kraju „są w tej chwili niezwykle interesujące”. Dziś jego słowa są szczególnie aktualne.

Bodrum – turecki kurort

Bodrum to dobra baza do wypadów na wybrzeże Karii. W mieście unosi się duch mitów i historii. Turystów kuszą piękne piaszczyste plaże i skaliste zatoczki przypominające fiordy.