Źródła: Fostertravel

Mont Blanc – widoki z Dachu Europy

Mont Blanc, czyli Biała Góra, zaprzątała i wciąż zaprząta wyobraźnię pozytywnych szaleńców, którzy pragną przeżyć w swoim życiu coś niezwykłego. Magnetycznie przyciąga alpinistów, pisarzy, filmowców…

Bangkok – pogodny jak Budda

By poprawnie napisać nazwę miasta Bangkok należałoby użyć aż dwudziestu jeden słów! To najdłuższa na świecie nazwa geograficzna, która została także uwzględniona w Księdze Rekordów Guinnessa. Ale Bangkok bywa także nazywany miastem aniołów, miastem dzikich śliwek, wiecznym klejnotem.

Andaluzja – w krainie Don Kichota i Picassa

Stąpamy po skąpanej w słońcu, i drugiej pod względem wielkości prowincji Hiszpanii. Ta ziemia, którą sławił błędny rycerz Don Kichot to kolebka flamenco oraz mrożącej krew w żyłach korridy. Wydała też na świat geniusz Picassa.

Australia – Terra Australis Incognita

Najmniejszy kontynent świata jest zarazem jedynym na świecie państwem -kontynentem. Najmniej zaludnione państwo świata – tylko 33 miliony mieszkańców – jest zarazem drugim, po Norwegii, krajem, z najwyższym współczynnikiem jakości i zadowolenia z życia swoich mieszkańców.

Portugalia – Eusebio, Figo, Ronaldo

W południowo-zachodniej części Półwyspu Iberyjskiego, w krainie prawdziwych fanów piłki nożnej, leży Portugalia. Kraj mały rozmiarem, wielki duchem. Najdalej na zachód wysunięte państwo Europy to niecałe sto tysięcy kilometrów kwadratowych. Linia brzegowa ma niewiele ponad osiemset kilometrów długości.

Barcelona – serce Katalonii

Barcelona jest nieuchwytna, niejednoznaczna. Temperamentna, to znów subtelna. Budzi autentyczny zachwyt! Jest miastem kontrastów, kulturowym kolażem. Mówi się o niej, że z pożytkiem dla wszystkich łączy rozsądek ekonomisty z wyobraźnią artysty.

Polinezja – raj na ziemi

Polinezja Francuska bywa nazywana sercem ekskluzywnej turystyki i zdecydowanie warta jest swojej ceny. W takim miejscu niestosownie jest liczyć się z kosztami.

Phuket – Perła Morza Andamańskiego

Agent 007, w jednym z odcinków filmowej serii, właśnie tutaj przeżywał znaczną część swoich niewiarygodnych przygód – na wyspie, która pod względem wielkości porównywana jest z Singapurem, ale w kwestii urody nie ma już sobie równych.

Dalmacja – Perła Adriatyku

Jest ciepła i wciąż trochę dzika. Morze czyste, klimat przyjemny, śródziemnomorski, a ludzie spontaniczni, weseli i temperamentni. Sezon trwa tutaj od kwietnia do końca października. Oprócz pogody, turystów przyciągają w te strony przepiękne gaje oliwne, wyborne wino i egzotyczne owoce, które mają swoje osobne miejsce w lokalnej kuchni.