Źródła: Magazyn C&C

Prywatne teatry w Polsce

W Polsce trend na tworzenie i odwiedzanie prywatnych teatrów nieustannie rośnie. Ich poziom oceniany jest bardzo wysoko. Oferta jest tak bogata i różnorodna, że warto dowiedzieć się o nich coś więcej, zanim wybierzemy, gdzie chcemy spędzić wieczór.

Seriale telewizyjne. Na serio, kultowe! – odcinek 5

Jakie powinno być kino rodzinne? Wartkie, dowcipne, wesołe i z nutą dydaktyzmu. Wszyscy pamiętamy wieczory, kiedy przy naszym łóżku siedziała mama, a my jak zaczarowani słuchaliśmy bajki. Dziś zamiast bajek oglądamy całą rodziną seriale

Michael Douglas – Ojciec i mąż z wyboru

Kiedyś najważniejsza była dla niego kariera i rozwój osobisty. U boku Catheriny dostrzegł, że tak naprawdę liczy się coś innego. Dlatego coraz rzadziej gości na ekranach kin – przed państwem Michael Douglas

Nieudolni geniusze

Obdarzeni niezwykłą zdolnością, która nierzadko staje się przekleństwem. Dziwadła, odmieńcy, inni. Niezwykli. Od tych zwykłych odróżnia ich wyjątkowa zdolność, talent. Nie panoszą się na okładkach gazet, nie prężą przed kamerą. Nie muszą. Zainteresowanie wzbudzają samym faktem istnienia.

Mała historia polskiej animacji

Polski film animowany odnosi międzynarodowe sukcesy i to nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat. Doczekaliśmy się dwóch Oscarów, setek innych prestiżowych nagród, pokazów na światowych festiwalach, podziwu Amerykanów, Brytyjczyków, Japończyków… Zastanawiające, że sami niewiele wiemy o rodzimej produkcji animowanej. Zapraszamy na krótką historię polskiej animacji. Klatka po klatce. Animujmy się.

Meryl Streep – Myśleć pozytywnie

„To, że jesteś gwiazdą filmową powoduje, że ludzie wokół ciebie drżą. Kiedy na przykład zamawiam kawę, wszyscy szaleją: „Ile ona słodzi?”. „Nie, ona nie używa cukru, musisz poszukać Sweet ‚N’ Low (przyp. red. słodzik)!”, podpowiada ktoś inny. „O Boże! Gorące czy zimne mleko?” – to kolejny problem… a ja chciałam tylko kawy! To szaleństwo!”. Meryl Streep prywatnie…

Boom na mateistów

Niepozorna, pieniąca się mieszanka ziela i wody wygląda na pierwszy rzut oka dosyć niewyraźnie, ale mateistom – fanatykom yerby mate, których z dnia na dzień przybywa – smakuje wyśmienicie.

Miejsca dla freelancera

Znudzeni pracą w domu, często z zarwanymi nocami a przespanymi dniami, znudzeni swoim własnym towarzystwem i rozmowami na Skype czy przez telefon. Freelanserzy postanowili wyjść do ludzi i tworzyć niewielkie, zupełnie niezależne „corporacje”.

George Clooney – Ostatni wielki gwiazdor…

… tak napisał o nim magazyn „Time”, co wprawiło go w nie lada rozbawienie. Sam nie lubi podsumowań, bo nie chwali się dnia przed zachodem słońca. I kto by pomyślał, że sława i pieniądze przyszły do niego dopiero po trzydziestce?

Seriale telewizyjne. Na serio, kultowe! – odcinek 4

Nie ma jednej definicji kryminału. Wiadomo, że chodzi o film ze zbrodnią w tle. Zagadkę rozwiązuje zwykle prywatny detektyw lub policjant. Jest z reguły bez grosza, bez rodziny, ma tylko zasady, których broni. Ale podły świat go przerasta: przekupni policjanci, zdeprawowani prawnicy pracujący dla mafii, żony szykujące się do zabicia mężów. Kryminały przez cały czas komuny śledziło się w czwartkowe wieczory.