Źródła: Materiały prasowe

Najgorszy dzień tygodnia

Najnowsze badanie Westin Hotels & Resorts dowodzi, że poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia. Badanie pokazuje także, iż rosnąca liczba zobowiązań zawodowych i nieustanna dostępność wpływają negatywnie na życie osobiste, zdrowie oraz dobre samopoczucie mieszkańców Europy.

Jak wybrać dobrego ginekologa

Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości przygotowała specjalnie dla kobiet listę „Gabinetów pod Kwiatkiem”. Są to gabinety rekomendowane przez pacjentki i zweryfikowane przez Kwiat Kobiecości.

The Polish Arts Festival w Wielkiej Brytanii

Od 26 sierpnia do 4 września 2011 w Wielkiej Brytanii odbywać się będzie The Polish Arts Festiva. Wśród atrakcji m.in. wystawy, warsztaty tradycyjnego polskiego tańca i rzemiosła, pokazy filmów i „wirtualna” przejażdżka rowerowa po Sopocie.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu organizowany co roku przez Teatr Na Woli i działające tam Warszawskie Centrum Pantomimy to przegląd teatrów pantomimy z całego świata. Główną ideą wydarzenia jest prezentacja współczesnych form tej pięknej i wciąż rozwijającej się sztuki teatralnej.

„Era Schaeffera” w Madrycie w ramach Polskiej Prezydencji

„Era Schaeffera”, multimedialne widowisko łączące w sobie teksty, fragmenty sztuk i muzyki Bogusława Schaeffera, z udziałem m.in. Orkiestry Amadeus i Michała Urbaniaka, będzie prezentowane we wrześniu i październiku w Madrycie z okazji polskiej prezydencji.