Źródła: Novimedia CP

David Bowie-portret idola

Cesarz mistyfikacji i manipulowania wizerunkiem, to jego należy pociągnąć do odpowiedzialności za Lady Gagę. Zresztą Gaga to tylko miniaturowy dowód jego zasług. David Bowie wymyślił muzykę rozrywkową.

Odkryj Mediolan

Mediolan ro miasto, w którym trudno zakochać się od pierwszego wejrzenia. Na tle Wenecji, Rzymu,…

Z trenerami wśród gwiazd

Są na tyle potężni, że największe gwiazdy show-biznesu słuchają ich bezkrytycznie, a niektórzy aktorzy po wielotygodniowym planie zdjęciowym często zamiast do stęsknionej rodziny wracają od razu w ich umięśnione ramiona. Jedni rozkręcają swoje interesy, inni są wierni kilku klientom, którzy zapewniają im wystarczająco dostatnie życie. O jeszcze innych prasa pisze tak samo często jak o celebrytach, którymi się zajmują. Ta tajna sekta sterująca gwiazdami żądnymi poprawy kondycji to ich osobiści trenerzy.

Nuda

Prawdopodobnie jest jednym z najbardziej powszechnych stanów. Męczyła każdego, każdy też marzył czasem o paru sielskich momentach bezrefleksyjnej dezaktywacji. No właśnie – czy na pewno można ją tak definiować? Czym jest nuda? Co robi człowiek kiedy się nudzi i czy na pewno nic? Uprzedzamy ofensywę zimowego znużenia, proponując przełamanie nudy zgłębieniem nudy. Bo nuda to paradoksalnie arcyciekawy temat.

Lato w środku zimy

Siedzisz w domu pod kocykiem z kubkiem gorącej herbaty z imbirem i czytasz książkę. Za oknem śnieżyca, a ciebie ze wszystkich stron otaczają różnokolorowe rośliny. Bajeczny sen? Nie, ogród zimowy!

Groza? Ja poproszę! – Dlaczego lubimy się bać?

Często chodzisz do kina, wybierasz thrillery, horrory. W czasie weekendu stawiasz się na krótkim kursie przetrwania. Żyjesz tam w spartańskich warunkach, wspinasz się po linie na skały, przepływasz rwący nurt rzeki w małej tratwie. Czujesz lęk, strach, podekscytowanie. I wtedy dopiero wiesz, że żyjesz.

Co-working – dwie firmy, jedna asystentka

Co-working, czyli wspólne wynajmowanie przestrzeni biurowej. Choć w Polsce to wciąż nowość, ta idea coraz bardziej się rozprzestrzenia. Nawet w mniejszych miastach zaczynają powstawać wspólne biura.

Pop-art – Sztuka ma poparcie

Czy sztuką może być pudełko po płatkach, butelka po mleku, stara kaseta magnetofonowa lub suszarka? Popartyści już od ponad 60 lat udowadniają, że tak.

Moda na skutery

Korki, brak miejsc do parkowania, wysokie ceny za paliwo – to trzy podstawowe powody, dla których warto przesiąść się na skuter. Następne trzy to styl, wygoda i zazdrość kolegów z pracy. Skuter to także najlepszy środek lokomocji na wakacjach, zwłaszcza w krajach południowej Europy.