Źródła: Pokolenie singli

Singiel – chce, czy musi żyć sam?

– Kobieta, która nie ma nikogo po trzydziestce, oznacza jedno – nikt jej nie chciał, i można pleść bzdety o niezależności, aspiracjach, inwestowaniu w siebie. Tylko co zostanie na starość, kot i rozgoryczenie, bo szanse, że w tym wieku pozna się kogoś normalnego, są znikome – przekonuje internautka.

Dziecko tak, małżeństwo niekoniecznie

– W jedno małżeństwo rodzina wepchnęła mnie prawie siłą, pytając, bo jeśli nie teraz – to kiedy? Mój szanowny chłopak uparł się na dzieci, twierdząc, że niedługo będziemy na to za starzy. Dziękuję, mam ciekawsze zajęcia – mówi Monika, od sześciu lat singielka.

Singlem być

– Drażnią mnie uwagi typu „kiedy sobie wreszcie kogoś znajdziesz, bo mój syn ma już dziewczynę”. Część osób pewnie myśli, że jestem innej orientacji. A ja nie będę robić czegoś pod czyjeś dyktando – bo jest taki trend, bo nie wypada być samemu w tym wieku – mówi „Cichy”.

Bardzo nietypowy Polak

W Polsce stanowią 20 proc. populacji. Jedni twierdzą, że ich życie toczy się zgodnie z piękną filozofią życia, inni – że nie mają wyboru, bo to los pokarał ich za to, jacy są naprawdę. Jaka jest rzeczywistość?

Pokolenie singli

Kim jest polski singiel, co jest dla niego ważne, dlaczego jest sam, z jakimi problemami boryka się w codziennym życiu, jak widzi go społeczeństwo – odpowiedzi na te i inne pytania poznamy w trakcie startującej 26 września społecznej akcji – organizowanej przez serwis randkowy Sympatia.pl – Pokolenie singli.