1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Spotkania
  4. >
  5. Naomi Campbell otwiera się na temat dojrzałego macierzyństwa. Modelka doczekała się pierwszego dziecka w wieku 51 lat

Naomi Campbell otwiera się na temat dojrzałego macierzyństwa. Modelka doczekała się pierwszego dziecka w wieku 51 lat

Naomi Campbell na festiwalu w Cannes w 2024 roku (Fot. Mike Marsland/WireImage)
Naomi Campbell na festiwalu w Cannes w 2024 roku (Fot. Mike Marsland/WireImage)
Naomi Campbell w najnowszym wywiadzie przyznała, że od zawsze chciała być matką. Swoje życiowe marzenie zrealizowała, będąc już po pięćdziesiątce. Supermodelka opowiedziała o swojej drodze do macierzyństwa i zdradziła, co sądzi na temat strachu przed posiadaniem dziecka, który odczuwają młodsze kobiety.

Naomi Campbell rozpoczęła swoją pełną sukcesów karierę modelingową w wieku 15 lat. Po wybiegach chodzi już od prawie czterech dekad i jak na razie nie ma w planach emerytury. Tylko w tym roku wystąpiła na pokazach Balmain, Burberry i Dolce & Gabbana. Pracę dla najlepszych domów mody 54-latka łączy z macierzyństwem, o którym opowiedziała dla The Sunday Times.

Naomi Campbell opowiada, jak zmieniło ją posiadanie dzieci

Campbell została mamą po raz pierwszy w 2021 roku, gdy miała 51 lat. Wówczas na świat przyszła jej córeczka. Dwa lata później powitała na świecie kolejne dziecko, synka. Choć supermodelka nie zdradza imion swoich pociech, postanowiła podzielić się refleksjami na temat późnego macierzyństwa. Gwiazda wybiegów przyznała między innymi, że jej dzieci przyszły na świat dzięki surogatkom.

– Chociaż spotykałam się z muzykami, aktorami i miliarderami, nigdy nie szukałam ojca dla moich dzieci. Dziś jestem szczęśliwa, że jestem samotną matką – wyznała.

– Dzieci są dla mnie wszystkim. To sprawia, że niepokoję się o ich przyszłość – dodała Campbell. – Mam nadzieję na lepszy świat dla moich dzieci. Są moim priorytetem w 110 procentach. Muszę być dla nich obecna podczas pierwszego dnia szkoły.

Naomi zdradziła także, jak zapatruje się na decyzje młodszych kobiet, by nie posiadać dzieci.

– Słyszałam o wielu młodych dziewczynach, które mówią, że dziś posiadanie dzieci jest za drogie i być może nigdy się na nie zdecydują. Tłumaczę im: „Zmienisz zdanie. Kiedyś będziesz chciała zostać mamą”. Rozumiem, że ekonomicznie może to być trudne. Ale moja mama nie miała nic i sobie poradziła. Naprawdę warto, bo to wspaniałe doświadczenie.

Czytaj także: Bycie matką – zajęcie wysokiego ryzyka. Rozmowa z Martą Niedźwiecką, psycholożką

54-latka w wywiadzie z 2022 roku dla magazynu „Vogue” wyjawiła z kolei, że „zawsze wiedziała, że kiedyś zostanie matką”. Tak podsumowała emocje, które jej towarzyszą po doczekaniu się dzieci:

– To największa radość, jaką można sobie wyobrazić. Najlepsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiłam – stwierdziła modelka.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze