1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Spotkania
  4. >
  5. Olśniewająca Céline Dion na premierze dokumentu o swojej karierze. „Mam nadzieję, że szybko spotkamy się ponownie”

Olśniewająca Céline Dion na premierze dokumentu o swojej karierze. „Mam nadzieję, że szybko spotkamy się ponownie”

Céline Dion (Fot. Cindy Ord/Getty Images)
Céline Dion (Fot. Cindy Ord/Getty Images)
Céline Dion wzięła udział w nowojorskiej premierze dokumentu na temat swojej kariery i zmagań z chorobą „Jestem: Céline Dion”. „Ten film jest moim listem miłosnym do każdego z was” – powiedziała swoim fanom.

– To zdecydowanie największa publiczność, jaką spotkałam od kilku lat – zażartowała Céline Dion podczas nowojorskiej premiery filmu „Jestem: Céline Dion”, który ma być kroniką jej życia i walki z zespołem sztywnego człowieka, choroby neurologicznej często o podłożu autoimmunologicznym, z którą zmaga się artystka. – Tęsknię za tym – dodała.

Czytaj także: „I am: Céline Dion” – zwiastun tego dokumentu chwyta za serce. Premiera wkrótce

Przemówienie Céline trwało około 10 minut. Artystka mówiła cicho, co chwila ocierając łzy. Jej najstarszy syn, René-Charles Angélil, stał z tyłu sceny i w połowie przemówienia przyniósł mamie chusteczkę. Dion podziękowała mu i wszystkim swoim „cudownym dzieciom” – 13-letnim bliźniakom Eddy'emu i Nelsonowi, którzy czekali za kulisami. – Nie mogę uwierzyć, jaka jestem szczęśliwa, że ​​mam rodzinę w swoim życiu – powiedziała.

Podziękowała też swojej neurolożce, dr Amandzie Piquet, za to, że dzięki niej „zastąpiła strach nadzieją”. Ciepłe słowa skierowała także do reżyserki filmu „Jestem: Céline Dion” Irene Taylor: – Nie tylko nakręciłaś ten film z uczuciem i czułością, ale także stałaś się moją serdeczną przyjaciółką przez cały ten szalony proces… Chociaż bywało trudno – mówiła. Przemówienie zakończyła, kierując do fanów słowa: – Mam nadzieję, że spotkamy się ponownie bardzo, bardzo szybko.

„I am: Céline Dion” to wyreżyserowany przez nominowaną do Oscara Irene Taylor dokument o życiu ikony muzyki. To głęboki, poruszający oraz szczery wgląd w życie prywatne Céline Dion, w którym artystka postanowiła udokumentować między innymi swoją walkę z chorobą, chcąc w ten sposób szerzyć wiedzę o rzadkich schorzeniach neurologicznych, zwłaszcza o zespole sztywnego człowieka, na który cierpi. Film jest więc swoistym listem miłosnym do jej zatroskanych fanów, którzy nie opuścili jej, gdy ona sama musiała zrezygnować z czynnego wykonywania swojego zawodu. Podkreśla też rolę muzyki, która od zawsze była przewodnikiem artystki, a także niezłomność jej ducha.

Premiera „Jestem: Céline Dion” już 25 czerwca na Prime Video.

Źródło: Patrick Ryan, „Celine Dion tearfully debuts new doc amid health battle: »Hope to see you all again soon«”, usatoday.com [dostęp: 19.06.2024]

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze